| Metric | Q2 2026 | Q1 2026 | Q2 2025 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $37M | $22M | — | 67.2% | — |
| Op. Income | $1M | $1M | — | 0.3% | — |
| Gross Margin | 23.9% | 55.1% | — | -31.2pp | — |
| Net Margin | 1.4% | 2.5% | — | -1.2pp | — |
| EPS (Diluted) | $0.01 | $0.01 | — | -9.4% | — |
| Free Cash Flow | $337.5K | $14M | — | -97.6% | — |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $37M |
| Cost of Revenue | $28M |
| GROSS PROFIT | $9M |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $705.8K |
| General & Administrative | $0 |
| SG&A Expenses | $705.8K |
| Other Expenses | $7M |
| Operating Expenses | $8M |
| Cost & Expenses | $36M |
| OPERATING INCOME | $1M |
| Interest Income | $520.5K |
| Interest Expense | $299.6K |
| Other Income/Expenses | $220.8K |
| INCOME BEFORE TAX | $1M |
| Income Tax Expense | $283.5K |
| Net Income from Continuing Ops | $1M |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | $508.6K |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | $508.6K |
| D&A | $971.8K |
| EBIT | $2M |
| EBITDA | $3M |
| EPS | $0 |
| EPS Diluted | $0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $37M |
| Cost of Revenue | $28M |
| GROSS PROFIT | $9M |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $705.8K |
| General & Administrative | $0 |
| SG&A Expenses | $705.8K |
| Other Expenses | $7M |
| Operating Expenses | $8M |
| Cost & Expenses | $36M |
| OPERATING INCOME | $1M |
| Interest Income | $520.5K |
| Interest Expense | $299.6K |
| Other Income/Expenses | $220.8K |
| INCOME BEFORE TAX | $1M |
| Income Tax Expense | $283.5K |
| Net Income from Continuing Ops | $1M |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | $508.6K |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | $508.6K |
| D&A | $971.8K |
| EBIT | $2M |
| EBITDA | $3M |
| EPS | $0 |
| EPS Diluted | $0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | $508.6K |
| Depreciation & Amortization | -$971.8K |
| Stock-Based Compensation | $0 |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | $2M |
| Change in Working Capital | -$4M |
| OPERATING CASH FLOW | -$3M |
| Capital Expenditure | $3M |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | -$174.4K |
| NET CASH FROM INVESTING | -$174.4K |
| Net Debt Issuance | $0 |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | $2M |
| NET CASH FROM FINANCING | $2M |
| FREE CASH FLOW | $337.5K |
| Net Change in Cash | -$1M |
| Item | Amount |
|---|---|
| Cash & Equivalents | $8M |
| Short-Term Investments | $15M |
| Net Receivables | $62M |
| Inventory | $627 |
| Other Current Assets | $875.2K |
| TOTAL CURRENT ASSETS | $104M |
| PP&E (Net) | $5M |
| Goodwill | $0 |
| Intangible Assets | $26M |
| Long-Term Investments | $422.6K |
| Tax Assets | $0 |
| Other Non-Current Assets | $3M |
| TOTAL NON-CURRENT ASSETS | $34M |
| TOTAL ASSETS | $137M |
| Account Payables | $30M |
| Short-Term Debt | $2M |
| Deferred Revenue | $0 |
| Other Current Liabilities | $15M |
| TOTAL CURRENT LIABILITIES | $49M |
| Long-Term Debt | $181.8K |
| Deferred Revenue NC | $0 |
| Deferred Tax Liabilities | $1M |
| Other Non-Current Liabilities | $758.4K |
| TOTAL NON-CURRENT LIABILITIES | $5M |
| TOTAL LIABILITIES | $54M |
| Common Stock | $9.2K |
| Additional Paid-In Capital | $219M |
| Retained Earnings | -$215M |
| Treasury Stock | -$4M |
| Accum. Other Comp. Income | $57M |
| Other Equity | $0 |
| TOTAL STOCKHOLDERS' EQUITY | $56M |
| Minority Interest | $28M |
| TOTAL EQUITY | $83M |
| TOTAL LIABILITIES & EQUITY | $137M |
| Total Debt | $6M |
| Net Debt | -$2M |