| Metric | Q3 2026 | Q2 2026 | Q3 2025 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $27M | $37M | — | -26.6% | — |
| Op. Income | -$1M | $1M | — | -214.8% | — |
| Gross Margin | 25.8% | 23.9% | — | 1.9pp | — |
| Net Margin | -6.2% | 1.4% | — | -7.5pp | — |
| EPS (Diluted) | $-0.03 | $0.01 | — | -428.6% | — |
| Free Cash Flow | -$4M | $337.5K | — | -1367.2% | — |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $27M |
| Cost of Revenue | $20M |
| GROSS PROFIT | $7M |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $738.5K |
| General & Administrative | $0 |
| SG&A Expenses | $738.5K |
| Other Expenses | $8M |
| Operating Expenses | $8M |
| Cost & Expenses | $29M |
| OPERATING INCOME | -$1M |
| Interest Income | $372.7K |
| Interest Expense | $396.5K |
| Other Income/Expenses | -$23.6K |
| INCOME BEFORE TAX | -$1M |
| Income Tax Expense | $72.6K |
| Net Income from Continuing Ops | -$1M |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | -$2M |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | -$2M |
| D&A | $1M |
| EBIT | -$1M |
| EBITDA | -$228.4K |
| EPS | -$0 |
| EPS Diluted | -$0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | -$2M |
| Depreciation & Amortization | -$2M |
| Stock-Based Compensation | $0 |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | $4M |
| Change in Working Capital | -$4M |
| OPERATING CASH FLOW | -$4M |
| Capital Expenditure | $0 |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | -$148.1K |
| NET CASH FROM INVESTING | -$148.1K |
| Net Debt Issuance | $0 |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | $2M |
| NET CASH FROM FINANCING | $2M |
| FREE CASH FLOW | -$4M |
| Net Change in Cash | -$2M |
| Item | Amount |
|---|---|
| Cash & Equivalents | $7M |
| Short-Term Investments | $14M |
| Net Receivables | $61M |
| Inventory | $0 |
| Other Current Assets | $6M |
| TOTAL CURRENT ASSETS | $109M |
| PP&E (Net) | $4M |
| Goodwill | $0 |
| Intangible Assets | $26M |
| Long-Term Investments | $422.6K |
| Tax Assets | $0 |
| Other Non-Current Assets | $2M |
| TOTAL NON-CURRENT ASSETS | $33M |
| TOTAL ASSETS | $142M |
| Account Payables | $31M |
| Short-Term Debt | $6M |
| Deferred Revenue | $0 |
| Other Current Liabilities | $15M |
| TOTAL CURRENT LIABILITIES | $54M |
| Long-Term Debt | $181.4K |
| Deferred Revenue NC | $0 |
| Deferred Tax Liabilities | $0 |
| Other Non-Current Liabilities | $2M |
| TOTAL NON-CURRENT LIABILITIES | $5M |
| TOTAL LIABILITIES | $59M |
| Common Stock | $9.3K |
| Additional Paid-In Capital | $221M |
| Retained Earnings | -$217M |
| Treasury Stock | -$4M |
| Accum. Other Comp. Income | $56M |
| Other Equity | $0 |
| TOTAL STOCKHOLDERS' EQUITY | $55M |
| Minority Interest | $28M |
| TOTAL EQUITY | $83M |
| TOTAL LIABILITIES & EQUITY | $142M |
| Total Debt | $10M |
| Net Debt | $3M |