| Metric | Q1 2026 | Q4 2025 | Q1 2025 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $22M | — | — | — | — |
| Op. Income | $1M | — | — | — | — |
| Gross Margin | 55.1% | — | — | — | — |
| Net Margin | 2.5% | — | — | — | — |
| EPS (Diluted) | $0.01 | — | — | — | — |
| Free Cash Flow | $14M | — | — | — | — |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $22M |
| Cost of Revenue | $10M |
| GROSS PROFIT | $12M |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $1M |
| General & Administrative | $4M |
| SG&A Expenses | $5M |
| Other Expenses | $6M |
| Operating Expenses | $11M |
| Cost & Expenses | $21M |
| OPERATING INCOME | $1M |
| Interest Income | $372.4K |
| Interest Expense | $193.5K |
| Other Income/Expenses | $178.9K |
| INCOME BEFORE TAX | $1M |
| Income Tax Expense | $119.9K |
| Net Income from Continuing Ops | $1M |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | $561.7K |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | $561.7K |
| D&A | $971.8K |
| EBIT | $1M |
| EBITDA | $2M |
| EPS | $0 |
| EPS Diluted | $0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $22M |
| Cost of Revenue | $10M |
| GROSS PROFIT | $12M |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $1M |
| General & Administrative | $4M |
| SG&A Expenses | $5M |
| Other Expenses | $6M |
| Operating Expenses | $11M |
| Cost & Expenses | $21M |
| OPERATING INCOME | $1M |
| Interest Income | $372.4K |
| Interest Expense | $193.5K |
| Other Income/Expenses | $178.9K |
| INCOME BEFORE TAX | $1M |
| Income Tax Expense | $119.9K |
| Net Income from Continuing Ops | $1M |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | $561.7K |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | $561.7K |
| D&A | $971.8K |
| EBIT | $1M |
| EBITDA | $2M |
| EPS | $0 |
| EPS Diluted | $0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | $561.7K |
| Depreciation & Amortization | $971.8K |
| Stock-Based Compensation | $109.8K |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | $1M |
| Change in Working Capital | $11M |
| OPERATING CASH FLOW | $14M |
| Capital Expenditure | $0 |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | -$3M |
| NET CASH FROM INVESTING | -$3M |
| Net Debt Issuance | $0 |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | -$7M |
| NET CASH FROM FINANCING | -$7M |
| FREE CASH FLOW | $14M |
| Net Change in Cash | $2M |
| Item | Amount |
|---|---|
| Cash & Equivalents | $7M |
| Short-Term Investments | $16M |
| Net Receivables | $58M |
| Inventory | $605 |
| Other Current Assets | $27M |
| TOTAL CURRENT ASSETS | $108M |
| PP&E (Net) | $4M |
| Goodwill | $0 |
| Intangible Assets | $26M |
| Long-Term Investments | $2M |
| Tax Assets | $228.9K |
| Other Non-Current Assets | $2M |
| TOTAL NON-CURRENT ASSETS | $34M |
| TOTAL ASSETS | $142M |
| Account Payables | $33M |
| Short-Term Debt | $109.8K |
| Deferred Revenue | $24.0K |
| Other Current Liabilities | $20M |
| TOTAL CURRENT LIABILITIES | $54M |
| Long-Term Debt | $196.2K |
| Deferred Revenue NC | $0 |
| Deferred Tax Liabilities | $1M |
| Other Non-Current Liabilities | $716.1K |
| TOTAL NON-CURRENT LIABILITIES | $5M |
| TOTAL LIABILITIES | $59M |
| Common Stock | $9.2K |
| Additional Paid-In Capital | $219M |
| Retained Earnings | -$216M |
| Treasury Stock | -$4M |
| Accum. Other Comp. Income | $57M |
| Other Equity | $0 |
| TOTAL STOCKHOLDERS' EQUITY | $56M |
| Minority Interest | $27M |
| TOTAL EQUITY | $83M |
| TOTAL LIABILITIES & EQUITY | $142M |
| Total Debt | $3M |
| Net Debt | -$4M |