| Metric | Q3 2023 | Q2 2023 | Q3 2022 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $11M | $11M | — | 0.1% | — |
| Op. Income | $2M | $3M | — | -30.3% | — |
| Gross Margin | 72.0% | 70.0% | — | 2.0pp | — |
| Net Margin | 11.9% | 19.8% | — | -7.9pp | — |
| EPS (Diluted) | $0.01 | $0.02 | — | -39.1% | — |
| Free Cash Flow | -$931.1K | — | — | — | — |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $11M |
| Cost of Revenue | $3M |
| GROSS PROFIT | $8M |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $4M |
| General & Administrative | $1M |
| SG&A Expenses | $6M |
| Other Expenses | $0 |
| Operating Expenses | $6M |
| Cost & Expenses | $9M |
| OPERATING INCOME | $2M |
| Interest Income | $0 |
| Interest Expense | $885.5K |
| Other Income/Expenses | -$878.0K |
| INCOME BEFORE TAX | $1M |
| Income Tax Expense | -$13.4K |
| Net Income from Continuing Ops | $1M |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | $1M |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | $1M |
| D&A | $0 |
| EBIT | $2M |
| EBITDA | $2M |
| EPS | $0 |
| EPS Diluted | $0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $11M |
| Cost of Revenue | $3M |
| GROSS PROFIT | $8M |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $4M |
| General & Administrative | $1M |
| SG&A Expenses | $6M |
| Other Expenses | $0 |
| Operating Expenses | $6M |
| Cost & Expenses | $9M |
| OPERATING INCOME | $2M |
| Interest Income | $0 |
| Interest Expense | $885.5K |
| Other Income/Expenses | -$878.0K |
| INCOME BEFORE TAX | $1M |
| Income Tax Expense | -$13.4K |
| Net Income from Continuing Ops | $1M |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | $1M |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | $1M |
| D&A | $0 |
| EBIT | $2M |
| EBITDA | $2M |
| EPS | $0 |
| EPS Diluted | $0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | $1M |
| Depreciation & Amortization | $37.8K |
| Stock-Based Compensation | $0 |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | -$4M |
| Change in Working Capital | $2M |
| OPERATING CASH FLOW | -$931.1K |
| Capital Expenditure | $0 |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | $0 |
| NET CASH FROM INVESTING | $0 |
| Net Debt Issuance | -$65.2K |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | $1M |
| NET CASH FROM FINANCING | $934.8K |
| FREE CASH FLOW | -$931.1K |
| Net Change in Cash | $108.5K |