| Metric | Q2 2023 | Q1 2023 | Q2 2022 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $11M | $8M | — | 35.5% | — |
| Op. Income | $3M | $1M | — | 168.3% | — |
| Gross Margin | 70.0% | 73.8% | — | -3.8pp | — |
| Net Margin | 19.8% | 4.1% | — | 15.7pp | — |
| EPS (Diluted) | $0.02 | $0.00 | — | 535.1% | — |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $11M |
| Cost of Revenue | $3M |
| GROSS PROFIT | $8M |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $3M |
| General & Administrative | $1M |
| SG&A Expenses | $4M |
| Other Expenses | $0 |
| Operating Expenses | $4M |
| Cost & Expenses | $8M |
| OPERATING INCOME | $3M |
| Interest Income | -$836.0K |
| Interest Expense | $2M |
| Other Income/Expenses | -$884.4K |
| INCOME BEFORE TAX | $2M |
| Income Tax Expense | $63.2K |
| Net Income from Continuing Ops | $2M |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | $2M |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | $2M |
| D&A | $0 |
| EBIT | $3M |
| EBITDA | $3M |
| EPS | $0 |
| EPS Diluted | $0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $11M |
| Cost of Revenue | $3M |
| GROSS PROFIT | $8M |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $3M |
| General & Administrative | $1M |
| SG&A Expenses | $4M |
| Other Expenses | $0 |
| Operating Expenses | $4M |
| Cost & Expenses | $8M |
| OPERATING INCOME | $3M |
| Interest Income | -$836.0K |
| Interest Expense | $2M |
| Other Income/Expenses | -$884.4K |
| INCOME BEFORE TAX | $2M |
| Income Tax Expense | $63.2K |
| Net Income from Continuing Ops | $2M |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | $2M |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | $2M |
| D&A | $0 |
| EBIT | $3M |
| EBITDA | $3M |
| EPS | $0 |
| EPS Diluted | $0 |