| Metric | Q4 2019 | Q3 2019 | Q4 2018 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $0 | — | — | — | — |
| Op. Income | -$3M | — | — | — | — |
| EPS (Diluted) | $-0.01 | — | — | — | — |
| Free Cash Flow | -$2M | — | — | — | — |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $0 |
| Cost of Revenue | $228.0K |
| GROSS PROFIT | -$228.0K |
| R&D Expenses | $401.0K |
| Selling & Marketing | $119.8K |
| General & Administrative | $2M |
| SG&A Expenses | $2M |
| Other Expenses | $181.2K |
| Operating Expenses | $2M |
| Cost & Expenses | $3M |
| OPERATING INCOME | -$3M |
| Interest Income | $185.3K |
| Interest Expense | $0 |
| Other Income/Expenses | -$181.2K |
| INCOME BEFORE TAX | -$3M |
| Income Tax Expense | $30.4K |
| Net Income from Continuing Ops | -$3M |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | -$3M |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | -$150.2K |
| D&A | $420.9K |
| EBIT | -$3M |
| EBITDA | -$2M |
| EPS | -$0 |
| EPS Diluted | -$0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | -$3M |
| Depreciation & Amortization | $132.7K |
| Stock-Based Compensation | $900.3K |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | $707.9K |
| Change in Working Capital | -$569.4K |
| OPERATING CASH FLOW | -$2M |
| Capital Expenditure | -$8.2K |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | -$2M |
| NET CASH FROM INVESTING | -$2M |
| Net Debt Issuance | $0 |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | $506.8K |
| NET CASH FROM FINANCING | $506.8K |
| FREE CASH FLOW | -$2M |
| Net Change in Cash | -$3M |