| Metric | Q2 2023 | Q1 2023 | Q2 2022 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $549.9K | — | — | — | — |
| Op. Income | $407.1K | — | — | — | — |
| Gross Margin | 94.3% | — | — | — | — |
| Net Margin | 60.4% | — | — | — | — |
| EPS (Diluted) | $0.26 | — | — | — | — |
| Free Cash Flow | $0 | — | — | — | — |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $549.9K |
| Cost of Revenue | $31.4K |
| GROSS PROFIT | $518.4K |
| R&D Expenses | $13.8K |
| Selling & Marketing | $17.2K |
| General & Administrative | $67.8K |
| SG&A Expenses | $99.6K |
| Other Expenses | -$2.0K |
| Operating Expenses | $111.3K |
| Cost & Expenses | $142.7K |
| OPERATING INCOME | $407.1K |
| Interest Income | $0 |
| Interest Expense | $2.3K |
| Other Income/Expenses | -$15.0K |
| INCOME BEFORE TAX | $392.1K |
| Income Tax Expense | $57.3K |
| Net Income from Continuing Ops | $334.7K |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | $332.0K |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | $332.0K |
| D&A | $10.0K |
| EBIT | $407.1K |
| EBITDA | $417.1K |
| EPS | $0 |
| EPS Diluted | $0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $549.9K |
| Cost of Revenue | $31.4K |
| GROSS PROFIT | $518.4K |
| R&D Expenses | $13.8K |
| Selling & Marketing | $17.2K |
| General & Administrative | $67.8K |
| SG&A Expenses | $99.6K |
| Other Expenses | -$2.0K |
| Operating Expenses | $111.3K |
| Cost & Expenses | $142.7K |
| OPERATING INCOME | $407.1K |
| Interest Income | $0 |
| Interest Expense | $2.3K |
| Other Income/Expenses | -$15.0K |
| INCOME BEFORE TAX | $392.1K |
| Income Tax Expense | $57.3K |
| Net Income from Continuing Ops | $334.7K |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | $332.0K |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | $332.0K |
| D&A | $10.0K |
| EBIT | $407.1K |
| EBITDA | $417.1K |
| EPS | $0 |
| EPS Diluted | $0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | $332.0K |
| Depreciation & Amortization | $0 |
| Stock-Based Compensation | $0 |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | -$332.0K |
| Change in Working Capital | $0 |
| OPERATING CASH FLOW | $0 |
| Capital Expenditure | $0 |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | $0 |
| NET CASH FROM INVESTING | $0 |
| Net Debt Issuance | $0 |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | $0 |
| NET CASH FROM FINANCING | $0 |
| FREE CASH FLOW | $0 |
| Net Change in Cash | $0 |