| Metric | Q4 2022 | Q3 2022 | Q4 2021 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $24M | $24M | $21M | 0.0% | 12.0% |
| Op. Income | -$56M | -$56M | -$20M | 0.0% | -180.8% |
| Gross Margin | -19.4% | -19.4% | -20.2% | 0.0pp | 0.8pp |
| Net Margin | -114.4% | -114.4% | -61.9% | 0.0pp | -52.5pp |
| EPS (Diluted) | $-188.49 | $-188.49 | $-366.41 | 0.0% | 48.6% |
| Free Cash Flow | $0 | — | $0 | — | — |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $24M |
| Cost of Revenue | $29M |
| GROSS PROFIT | -$5M |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $3M |
| General & Administrative | $13M |
| SG&A Expenses | $16M |
| Other Expenses | $36M |
| Operating Expenses | $52M |
| Cost & Expenses | $80M |
| OPERATING INCOME | -$56M |
| Interest Income | $0 |
| Interest Expense | $3M |
| Other Income/Expenses | $15M |
| INCOME BEFORE TAX | -$41M |
| Income Tax Expense | -$4M |
| Net Income from Continuing Ops | -$37M |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | -$27M |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | -$27M |
| D&A | $4M |
| EBIT | -$20M |
| EBITDA | -$16M |
| EPS | -$188 |
| EPS Diluted | -$188 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | -$27M |
| Depreciation & Amortization | $0 |
| Stock-Based Compensation | -$432.4K |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | $28M |
| Change in Working Capital | $0 |
| OPERATING CASH FLOW | $0 |
| Capital Expenditure | $0 |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | $0 |
| NET CASH FROM INVESTING | $0 |
| Net Debt Issuance | $0 |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | $0 |
| NET CASH FROM FINANCING | $0 |
| FREE CASH FLOW | $0 |
| Net Change in Cash | $0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Cash & Equivalents | $23M |
| Short-Term Investments | $0 |
| Net Receivables | $19M |
| Inventory | $12M |
| Other Current Assets | $56M |
| TOTAL CURRENT ASSETS | $111M |
| PP&E (Net) | $504M |
| Goodwill | $84M |
| Intangible Assets | $111M |
| Long-Term Investments | $64M |
| Tax Assets | $0 |
| Other Non-Current Assets | $3M |
| TOTAL NON-CURRENT ASSETS | $766M |
| TOTAL ASSETS | $877M |
| Account Payables | $21M |
| Short-Term Debt | $75M |
| Deferred Revenue | $15M |
| Other Current Liabilities | $37M |
| TOTAL CURRENT LIABILITIES | $164M |
| Long-Term Debt | $364M |
| Deferred Revenue NC | $0 |
| Deferred Tax Liabilities | $16M |
| Other Non-Current Liabilities | $9M |
| TOTAL NON-CURRENT LIABILITIES | $419M |
| TOTAL LIABILITIES | $583M |
| Common Stock | $15.3K |
| Additional Paid-In Capital | $282M |
| Retained Earnings | -$550M |
| Treasury Stock | -$1.0K |
| Accum. Other Comp. Income | -$4M |
| Other Equity | $0 |
| TOTAL STOCKHOLDERS' EQUITY | -$272M |
| Minority Interest | $567M |
| TOTAL EQUITY | $295M |
| TOTAL LIABILITIES & EQUITY | $877M |
| Total Debt | $473M |
| Net Debt | $450M |