| Metric | Q4 2007 | Q3 2007 | Q4 2006 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $10.9K | — | $14.6K | — | -25.6% |
| Op. Income | -$2.4K | — | -$1.9K | — | -26.9% |
| Gross Margin | 9.2% | — | 3.0% | — | 6.3pp |
| Net Margin | -21.6% | — | -12.7% | — | -8.9pp |
| EPS (Diluted) | $-4.76 | — | $-3.90 | — | -22.1% |
| Free Cash Flow | $0 | — | — | — | — |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $10.9K |
| Cost of Revenue | $9.9K |
| GROSS PROFIT | $1.0K |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $0 |
| General & Administrative | $0 |
| SG&A Expenses | $3.4K |
| Other Expenses | $0 |
| Operating Expenses | $3.4K |
| Cost & Expenses | $13.2K |
| OPERATING INCOME | -$2.4K |
| Interest Income | $0 |
| Interest Expense | $0 |
| Other Income/Expenses | $0 |
| INCOME BEFORE TAX | $0 |
| Income Tax Expense | $0 |
| Net Income from Continuing Ops | -$2.4K |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | -$2.4K |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | -$2.4K |
| D&A | $856 |
| EBIT | -$2.4K |
| EBITDA | -$1.5K |
| EPS | -$5 |
| EPS Diluted | -$5 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | -$5.5K |
| Depreciation & Amortization | $1.7K |
| Stock-Based Compensation | $0 |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | $0 |
| Change in Working Capital | $3.8K |
| OPERATING CASH FLOW | $0 |
| Capital Expenditure | $0 |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | $0 |
| NET CASH FROM INVESTING | $0 |
| Net Debt Issuance | $0 |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | $0 |
| NET CASH FROM FINANCING | $0 |
| FREE CASH FLOW | $0 |
| Net Change in Cash | $0 |