| Metric | FY 2011 | Prior Q | FY 2010 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $0 | — | $0 | — | — |
| Op. Income | -$8.9K | — | -$22.0K | — | 59.3% |
| EPS (Diluted) | $-0.46 | — | $-1.13 | — | 59.3% |
| Free Cash Flow | -$6.9K | — | -$22.8K | — | 69.8% |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $0 |
| Cost of Revenue | $0 |
| GROSS PROFIT | $0 |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $128 |
| General & Administrative | $8.4K |
| SG&A Expenses | $8.5K |
| Other Expenses | $428 |
| Operating Expenses | $8.9K |
| Cost & Expenses | $8.9K |
| OPERATING INCOME | -$8.9K |
| Interest Income | $0 |
| Interest Expense | $0 |
| Other Income/Expenses | -$9M |
| INCOME BEFORE TAX | -$8.9K |
| Income Tax Expense | $30 |
| Net Income from Continuing Ops | -$9M |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $9M |
| NET INCOME | -$9.0K |
| Net Income Deductions | $9M |
| BOTTOM LINE NET INCOME | -$9M |
| D&A | $428 |
| EBIT | -$6M |
| EBITDA | -$6M |
| EPS | -$0 |
| EPS Diluted | -$0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | -$9.0K |
| Depreciation & Amortization | $428 |
| Stock-Based Compensation | $0 |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | $0 |
| Change in Working Capital | $1.7K |
| OPERATING CASH FLOW | -$6.9K |
| Capital Expenditure | $0 |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | $0 |
| NET CASH FROM INVESTING | $0 |
| Net Debt Issuance | $30 |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | $8.1K |
| NET CASH FROM FINANCING | $8.1K |
| FREE CASH FLOW | -$6.9K |
| Net Change in Cash | $1.3K |
| Item | Amount |
|---|---|
| Cash & Equivalents | $1.8K |
| Short-Term Investments | $0 |
| Net Receivables | $0 |
| Inventory | $0 |
| Other Current Assets | $0 |
| TOTAL CURRENT ASSETS | $1.8K |
| PP&E (Net) | $392 |
| Goodwill | $0 |
| Intangible Assets | $0 |
| Long-Term Investments | $0 |
| Tax Assets | $0 |
| Other Non-Current Assets | $0 |
| TOTAL NON-CURRENT ASSETS | $392 |
| TOTAL ASSETS | $2.2K |
| Account Payables | $2.7K |
| Short-Term Debt | $530 |
| Deferred Revenue | $0 |
| Other Current Liabilities | $0 |
| TOTAL CURRENT LIABILITIES | $3.2K |
| Long-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue NC | $0 |
| Deferred Tax Liabilities | $0 |
| Other Non-Current Liabilities | $0 |
| TOTAL NON-CURRENT LIABILITIES | $3.2K |
| TOTAL LIABILITIES | $3.2K |
| Common Stock | $5.8K |
| Additional Paid-In Capital | $50.8K |
| Retained Earnings | -$57.6K |
| Treasury Stock | $0 |
| Accum. Other Comp. Income | $0 |
| Other Equity | $6.8K |
| TOTAL STOCKHOLDERS' EQUITY | -$1.0K |
| Minority Interest | $0 |
| TOTAL EQUITY | -$1.0K |
| TOTAL LIABILITIES & EQUITY | $2.2K |
| Total Debt | $530 |
| Net Debt | -$1.3K |