| Metric | Q3 2025 | Q2 2025 | Q3 2024 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $6M | $5M | $5M | 7.7% | 16.3% |
| Op. Income | $2M | $1M | $1M | 33.8% | 43.3% |
| Gross Margin | 84.6% | 81.7% | 78.0% | 2.8pp | 6.6pp |
| Net Margin | 33.2% | 28.2% | 30.5% | 5.0pp | 2.8pp |
| EPS (Diluted) | $0.10 | $0.08 | $0.07 | 29.2% | 31.5% |
| Free Cash Flow | $1M | $3M | $2M | -58.8% | -41.8% |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $6M |
| Cost of Revenue | $911.7K |
| GROSS PROFIT | $5M |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $1M |
| General & Administrative | $1M |
| SG&A Expenses | $3M |
| Other Expenses | $328.7K |
| Operating Expenses | $3M |
| Cost & Expenses | $4M |
| OPERATING INCOME | $2M |
| Interest Income | $326.4K |
| Interest Expense | $12.8K |
| Other Income/Expenses | $306.9K |
| INCOME BEFORE TAX | $2M |
| Income Tax Expense | $149.9K |
| Net Income from Continuing Ops | $2M |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | $2M |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | $2M |
| D&A | $344.8K |
| EBIT | $2M |
| EBITDA | $2M |
| EPS | $0 |
| EPS Diluted | $0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $6M |
| Cost of Revenue | $911.7K |
| GROSS PROFIT | $5M |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $1M |
| General & Administrative | $1M |
| SG&A Expenses | $3M |
| Other Expenses | $328.7K |
| Operating Expenses | $3M |
| Cost & Expenses | $4M |
| OPERATING INCOME | $2M |
| Interest Income | $326.4K |
| Interest Expense | $12.8K |
| Other Income/Expenses | $306.9K |
| INCOME BEFORE TAX | $2M |
| Income Tax Expense | $149.9K |
| Net Income from Continuing Ops | $2M |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | $2M |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | $2M |
| D&A | $344.8K |
| EBIT | $2M |
| EBITDA | $2M |
| EPS | $0 |
| EPS Diluted | $0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | $2M |
| Depreciation & Amortization | $344.8K |
| Stock-Based Compensation | $99.3K |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | $150.0K |
| Change in Working Capital | -$1M |
| OPERATING CASH FLOW | $1M |
| Capital Expenditure | -$8.8K |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | -$3.8K |
| Other Investing Activities | $0 |
| NET CASH FROM INVESTING | -$12.6K |
| Net Debt Issuance | -$138.9K |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | -$510.3K |
| Other Financing Activities | $70.0K |
| NET CASH FROM FINANCING | -$1M |
| FREE CASH FLOW | $1M |
| Net Change in Cash | $92.9K |
| Item | Amount |
|---|---|
| Cash & Equivalents | $28M |
| Short-Term Investments | $0 |
| Net Receivables | $4M |
| Inventory | $0 |
| Other Current Assets | $411.6K |
| TOTAL CURRENT ASSETS | $33M |
| PP&E (Net) | $949.2K |
| Goodwill | $21M |
| Intangible Assets | $225.2K |
| Long-Term Investments | $0 |
| Tax Assets | $0 |
| Other Non-Current Assets | $23.8K |
| TOTAL NON-CURRENT ASSETS | $22M |
| TOTAL ASSETS | $55M |
| Account Payables | $286.8K |
| Short-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue | $4M |
| Other Current Liabilities | $0 |
| TOTAL CURRENT LIABILITIES | $5M |
| Long-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue NC | $0 |
| Deferred Tax Liabilities | $0 |
| Other Non-Current Liabilities | $0 |
| TOTAL NON-CURRENT LIABILITIES | $479.2K |
| TOTAL LIABILITIES | $6M |
| Common Stock | $182.8K |
| Additional Paid-In Capital | $63M |
| Retained Earnings | -$14M |
| Treasury Stock | $0 |
| Accum. Other Comp. Income | -$12.3K |
| Other Equity | $0 |
| TOTAL STOCKHOLDERS' EQUITY | $49M |
| Minority Interest | $0 |
| TOTAL EQUITY | $49M |
| TOTAL LIABILITIES & EQUITY | $55M |
| Total Debt | $777.6K |
| Net Debt | -$27M |