| Metric | FY 2013 | Prior Q | FY 2012 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $0 | — | — | — | — |
| Op. Income | -$41.1K | — | — | — | — |
| EPS (Diluted) | $-125.00 | — | — | — | — |
| Free Cash Flow | -$702.4K | — | -$4M | — | 80.6% |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $0 |
| Cost of Revenue | $0 |
| GROSS PROFIT | $0 |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $0 |
| General & Administrative | $474.7K |
| SG&A Expenses | $474.7K |
| Other Expenses | $1.1K |
| Operating Expenses | $474.7K |
| Cost & Expenses | $474.7K |
| OPERATING INCOME | -$41.1K |
| Interest Income | $574 |
| Interest Expense | $124.0K |
| Other Income/Expenses | $2M |
| INCOME BEFORE TAX | -$67.2K |
| Income Tax Expense | $125.2K |
| Net Income from Continuing Ops | -$64.8K |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $2M |
| NET INCOME | -$67.2K |
| Net Income Deductions | $2M |
| BOTTOM LINE NET INCOME | -$64.8K |
| D&A | $2.9K |
| EBIT | -$49.9K |
| EBITDA | $1M |
| EPS | -$125 |
| EPS Diluted | -$125 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | -$67.2K |
| Depreciation & Amortization | $2.9K |
| Stock-Based Compensation | $0 |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | -$595.3K |
| Change in Working Capital | -$42.8K |
| OPERATING CASH FLOW | -$702.4K |
| Capital Expenditure | $0 |
| Acquisitions (Net) | -$33.3K |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $82.4K |
| Other Investing Activities | $0 |
| NET CASH FROM INVESTING | $49.1K |
| Net Debt Issuance | -$178.3K |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | $422.7K |
| NET CASH FROM FINANCING | $244.4K |
| FREE CASH FLOW | -$702.4K |
| Net Change in Cash | -$408.9K |
| Item | Amount |
|---|---|
| Cash & Equivalents | $12.9K |
| Short-Term Investments | $0 |
| Net Receivables | $0 |
| Inventory | $0 |
| Other Current Assets | $0 |
| TOTAL CURRENT ASSETS | $12.9K |
| PP&E (Net) | $0 |
| Goodwill | $0 |
| Intangible Assets | $0 |
| Long-Term Investments | $0 |
| Tax Assets | $0 |
| Other Non-Current Assets | $0 |
| TOTAL NON-CURRENT ASSETS | $0 |
| TOTAL ASSETS | $12.9K |
| Account Payables | $8.6K |
| Short-Term Debt | $29.9K |
| Deferred Revenue | $0 |
| Other Current Liabilities | $0 |
| TOTAL CURRENT LIABILITIES | $87.3K |
| Long-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue NC | $0 |
| Deferred Tax Liabilities | $0 |
| Other Non-Current Liabilities | $0 |
| TOTAL NON-CURRENT LIABILITIES | $0 |
| TOTAL LIABILITIES | $87.3K |
| Common Stock | $0 |
| Additional Paid-In Capital | $70M |
| Retained Earnings | -$70M |
| Treasury Stock | $0 |
| Accum. Other Comp. Income | $5.5K |
| Other Equity | $514.3K |
| TOTAL STOCKHOLDERS' EQUITY | -$74.4K |
| Minority Interest | $0 |
| TOTAL EQUITY | -$74.4K |
| TOTAL LIABILITIES & EQUITY | $12.9K |
| Total Debt | $29.9K |
| Net Debt | $16.9K |