| Metric | Q2 2024 | Q1 2024 | Q2 2023 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $0 | $0 | — | — | — |
| Op. Income | -$11M | -$13M | — | 14.1% | — |
| EPS (Diluted) | $-0.19 | $-0.27 | — | 27.8% | — |
| Free Cash Flow | -$10M | -$13M | — | 23.0% | — |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $0 |
| Cost of Revenue | $166.0K |
| GROSS PROFIT | -$166.0K |
| R&D Expenses | $8M |
| Selling & Marketing | $0 |
| General & Administrative | $0 |
| SG&A Expenses | $3M |
| Other Expenses | $0 |
| Operating Expenses | $11M |
| Cost & Expenses | $11M |
| OPERATING INCOME | -$11M |
| Interest Income | $3M |
| Interest Expense | $0 |
| Other Income/Expenses | $3M |
| INCOME BEFORE TAX | -$9M |
| Income Tax Expense | $0 |
| Net Income from Continuing Ops | -$9M |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | -$9M |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | -$9M |
| D&A | $166.0K |
| EBIT | -$9M |
| EBITDA | -$8M |
| EPS | -$0 |
| EPS Diluted | -$0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | -$9M |
| Depreciation & Amortization | $166.0K |
| Stock-Based Compensation | $971.0K |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | -$613.0K |
| Change in Working Capital | -$2M |
| OPERATING CASH FLOW | -$10M |
| Capital Expenditure | $0 |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | -$29M |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | $0 |
| NET CASH FROM INVESTING | -$29M |
| Net Debt Issuance | $0 |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | $0 |
| NET CASH FROM FINANCING | $38.0K |
| FREE CASH FLOW | -$10M |
| Net Change in Cash | -$39M |