| Metric | Q3 2025 | Q2 2025 | Q3 2024 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $54M | $49M | $52M | 8.7% | 2.7% |
| Op. Income | $2M | -$667.0K | $1M | 425.8% | 116.0% |
| Gross Margin | 31.0% | 31.0% | 29.5% | 0.0pp | 1.5pp |
| Net Margin | -3.8% | -1.5% | 1.4% | -2.3pp | -5.3pp |
| EPS (Diluted) | $-0.15 | $-0.05 | $0.05 | -211.9% | -385.7% |
| Free Cash Flow | $4M | $5M | -$3M | -18.1% | 238.2% |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $54M |
| Cost of Revenue | $37M |
| GROSS PROFIT | $17M |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $0 |
| General & Administrative | $0 |
| SG&A Expenses | $15M |
| Other Expenses | $0 |
| Operating Expenses | $15M |
| Cost & Expenses | $52M |
| OPERATING INCOME | $2M |
| Interest Income | $84.0K |
| Interest Expense | $0 |
| Other Income/Expenses | -$5M |
| INCOME BEFORE TAX | -$3M |
| Income Tax Expense | -$1M |
| Net Income from Continuing Ops | -$2M |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | -$2M |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | -$2M |
| D&A | $978.0K |
| EBIT | -$3M |
| EBITDA | -$2M |
| EPS | -$0 |
| EPS Diluted | -$0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | -$2M |
| Depreciation & Amortization | $978.0K |
| Stock-Based Compensation | $320.0K |
| Deferred Income Tax | -$3.0K |
| Other Non-Cash Items | $9M |
| Change in Working Capital | -$3M |
| OPERATING CASH FLOW | $5M |
| Capital Expenditure | -$549.0K |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | $7M |
| NET CASH FROM INVESTING | $6M |
| Net Debt Issuance | $0 |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | -$852.0K |
| Other Financing Activities | $0 |
| NET CASH FROM FINANCING | -$852.0K |
| FREE CASH FLOW | $4M |
| Net Change in Cash | $10M |
| Item | Amount |
|---|---|
| Cash & Equivalents | $37M |
| Short-Term Investments | $0 |
| Net Receivables | $25M |
| Inventory | $98M |
| Other Current Assets | $4M |
| TOTAL CURRENT ASSETS | $164M |
| PP&E (Net) | $20M |
| Goodwill | $0 |
| Intangible Assets | $358.0K |
| Long-Term Investments | $0 |
| Tax Assets | $6M |
| Other Non-Current Assets | $200.0K |
| TOTAL NON-CURRENT ASSETS | $26M |
| TOTAL ASSETS | $190M |
| Account Payables | $22M |
| Short-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue | $5M |
| Other Current Liabilities | $557.0K |
| TOTAL CURRENT LIABILITIES | $35M |
| Long-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue NC | $0 |
| Deferred Tax Liabilities | $74.0K |
| Other Non-Current Liabilities | $1M |
| TOTAL NON-CURRENT LIABILITIES | $2M |
| TOTAL LIABILITIES | $37M |
| Common Stock | $720.0K |
| Additional Paid-In Capital | $74M |
| Retained Earnings | $79M |
| Treasury Stock | $0 |
| Accum. Other Comp. Income | -$1M |
| Other Equity | $0 |
| TOTAL STOCKHOLDERS' EQUITY | $153M |
| Minority Interest | $0 |
| TOTAL EQUITY | $153M |
| TOTAL LIABILITIES & EQUITY | $190M |
| Total Debt | $2M |
| Net Debt | -$35M |