| Metric | Q2 2025 | Q1 2025 | Q2 2024 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $129.9K | $559.8K | $489.6K | -76.8% | -73.5% |
| Op. Income | -$815.1K | -$239.6K | -$116.1K | -240.2% | -601.9% |
| Gross Margin | 100.0% | 100.0% | 100.0% | 0.0pp | 0.0pp |
| Net Margin | -618.8% | -31.7% | -19.2% | -587.0pp | -599.6pp |
| EPS (Diluted) | $-0.02 | $-0.01 | $-0.00 | -350.9% | -753.6% |
| Free Cash Flow | -$78.5K | -$641.4K | -$187.0K | 87.8% | 58.0% |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $129.9K |
| Cost of Revenue | $0 |
| GROSS PROFIT | $129.9K |
| R&D Expenses | $169.1K |
| Selling & Marketing | $0 |
| General & Administrative | $0 |
| SG&A Expenses | $0 |
| Other Expenses | $775.9K |
| Operating Expenses | $945.0K |
| Cost & Expenses | $945.0K |
| OPERATING INCOME | -$815.1K |
| Interest Income | $11.3K |
| Interest Expense | $0 |
| Other Income/Expenses | $11.3K |
| INCOME BEFORE TAX | -$803.8K |
| Income Tax Expense | $0 |
| Net Income from Continuing Ops | -$803.8K |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | -$803.8K |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | -$803.8K |
| D&A | $46.8K |
| EBIT | -$815.1K |
| EBITDA | -$768.3K |
| EPS | -$0 |
| EPS Diluted | -$0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | -$803.8K |
| Depreciation & Amortization | $46.8K |
| Stock-Based Compensation | $175.2K |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | $124.3K |
| Change in Working Capital | $379.2K |
| OPERATING CASH FLOW | -$78.4K |
| Capital Expenditure | -$99 |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | $0 |
| NET CASH FROM INVESTING | -$99 |
| Net Debt Issuance | $0 |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | $0 |
| NET CASH FROM FINANCING | $0 |
| FREE CASH FLOW | -$78.5K |
| Net Change in Cash | -$78.5K |
| Item | Amount |
|---|---|
| Cash & Equivalents | $1M |
| Short-Term Investments | $0 |
| Net Receivables | $536.4K |
| Inventory | $0 |
| Other Current Assets | $161.3K |
| TOTAL CURRENT ASSETS | $2M |
| PP&E (Net) | $1M |
| Goodwill | $0 |
| Intangible Assets | $0 |
| Long-Term Investments | $0 |
| Tax Assets | $0 |
| Other Non-Current Assets | $56.1K |
| TOTAL NON-CURRENT ASSETS | $1M |
| TOTAL ASSETS | $3M |
| Account Payables | $24.4K |
| Short-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue | $71.6K |
| Other Current Liabilities | $0 |
| TOTAL CURRENT LIABILITIES | $280.2K |
| Long-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue NC | $0 |
| Deferred Tax Liabilities | $0 |
| Other Non-Current Liabilities | $0 |
| TOTAL NON-CURRENT LIABILITIES | $1M |
| TOTAL LIABILITIES | $1M |
| Common Stock | $3.4K |
| Additional Paid-In Capital | $128M |
| Retained Earnings | -$127M |
| Treasury Stock | $0 |
| Accum. Other Comp. Income | $0 |
| Other Equity | $0 |
| TOTAL STOCKHOLDERS' EQUITY | $2M |
| Minority Interest | $0 |
| TOTAL EQUITY | $2M |
| TOTAL LIABILITIES & EQUITY | $3M |
| Total Debt | $1M |
| Net Debt | -$41.9K |