| Metric | Q3 2025 | Q2 2025 | Q3 2024 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $384.0K | $61.0K | $101.0K | 529.5% | 280.2% |
| Op. Income | -$10M | -$10M | -$5M | -2.3% | -91.3% |
| Gross Margin | 32.8% | 42.6% | -833.7% | -9.8pp | 866.5pp |
| Net Margin | 620.3% | -59806.6% | -5618.8% | 60426.9pp | 6239.1pp |
| EPS (Diluted) | $0.01 | $-0.26 | $-0.06 | 105.5% | 123.4% |
| Free Cash Flow | -$12M | -$7M | -$5M | -61.7% | -126.3% |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $384.0K |
| Cost of Revenue | $258.0K |
| GROSS PROFIT | $126.0K |
| R&D Expenses | $5M |
| Selling & Marketing | $787.0K |
| General & Administrative | $5M |
| SG&A Expenses | $6M |
| Other Expenses | $0 |
| Operating Expenses | $11M |
| Cost & Expenses | $11M |
| OPERATING INCOME | -$10M |
| Interest Income | $4M |
| Interest Expense | $4.0K |
| Other Income/Expenses | $13M |
| INCOME BEFORE TAX | $2M |
| Income Tax Expense | $0 |
| NET INCOME | $2M |
| D&A | $954.0K |
| EBIT | $2M |
| EBITDA | $3M |
| EPS | $0 |
| EPS Diluted | $0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | $2M |
| Depreciation & Amortization | $1M |
| Stock-Based Compensation | $3M |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | -$9M |
| Change in Working Capital | -$6M |
| OPERATING CASH FLOW | -$9M |
| Capital Expenditure | -$3M |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | -$461M |
| NET CASH FROM INVESTING | -$463M |
| Net Debt Issuance | $0 |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | $949.0K |
| NET CASH FROM FINANCING | $476M |
| FREE CASH FLOW | -$12M |
| Net Change in Cash | $4M |
| Item | Amount |
|---|---|
| Cash & Equivalents | $352M |
| Short-Term Investments | $203M |
| Net Receivables | $491.0K |
| Inventory | $956.0K |
| Other Current Assets | $5M |
| TOTAL CURRENT ASSETS | $563M |
| PP&E (Net) | $15M |
| Goodwill | $56M |
| Intangible Assets | $7M |
| Long-Term Investments | $257M |
| Tax Assets | $0 |
| Other Non-Current Assets | $131.0K |
| TOTAL NON-CURRENT ASSETS | $335M |
| TOTAL ASSETS | $898M |
| Account Payables | $1M |
| Short-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue | $0 |
| Other Current Liabilities | $323.0K |
| TOTAL CURRENT LIABILITIES | $4M |
| Long-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue NC | $0 |
| Deferred Tax Liabilities | $0 |
| Other Non-Current Liabilities | $15M |
| TOTAL NON-CURRENT LIABILITIES | $17M |
| TOTAL LIABILITIES | $20M |
| Common Stock | $19.0K |
| Additional Paid-In Capital | $1.1B |
| Retained Earnings | -$218M |
| Treasury Stock | $0 |
| Accum. Other Comp. Income | -$26.0K |
| Other Equity | $0 |
| TOTAL STOCKHOLDERS' EQUITY | $878M |
| Minority Interest | $0 |
| TOTAL EQUITY | $878M |
| TOTAL LIABILITIES & EQUITY | $898M |
| Total Debt | $3M |
| Net Debt | -$350M |