| Metric | Q3 2025 | Q2 2025 | Q3 2024 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $0 | $0 | $302.0K | — | -100.0% |
| Op. Income | -$78M | -$76M | -$57M | -3.0% | -37.9% |
| EPS (Diluted) | $-3.36 | $-3.31 | $-2.75 | -1.5% | -22.2% |
| Free Cash Flow | -$65M | -$55M | -$28M | -18.1% | -135.4% |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $0 |
| Cost of Revenue | $66M |
| GROSS PROFIT | -$66M |
| R&D Expenses | $66M |
| Selling & Marketing | $0 |
| General & Administrative | $13M |
| SG&A Expenses | $13M |
| Other Expenses | -$66M |
| Operating Expenses | $13M |
| Cost & Expenses | $78M |
| OPERATING INCOME | -$78M |
| Interest Income | $0 |
| Interest Expense | $0 |
| Other Income/Expenses | $4M |
| INCOME BEFORE TAX | -$74M |
| Income Tax Expense | $0 |
| Net Income from Continuing Ops | -$74M |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | -$74M |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | -$74M |
| D&A | $19.0K |
| EBIT | -$74M |
| EBITDA | -$74M |
| EPS | -$3 |
| EPS Diluted | -$3 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | -$74M |
| Depreciation & Amortization | $19.0K |
| Stock-Based Compensation | $7M |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | -$442.0K |
| Change in Working Capital | $2M |
| OPERATING CASH FLOW | -$65M |
| Capital Expenditure | $0 |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | -$75M |
| Sales/Maturities of Investments | $126M |
| Other Investing Activities | $0 |
| NET CASH FROM INVESTING | $50M |
| Net Debt Issuance | -$319.0K |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | -$52.0K |
| NET CASH FROM FINANCING | $6M |
| FREE CASH FLOW | -$65M |
| Net Change in Cash | -$8M |
| Item | Amount |
|---|---|
| Cash & Equivalents | $150M |
| Short-Term Investments | $118M |
| Net Receivables | $0 |
| Inventory | $0 |
| Other Current Assets | $7M |
| TOTAL CURRENT ASSETS | $274M |
| PP&E (Net) | $536.0K |
| Goodwill | $0 |
| Intangible Assets | $0 |
| Long-Term Investments | $122M |
| Tax Assets | $0 |
| Other Non-Current Assets | $0 |
| TOTAL NON-CURRENT ASSETS | $123M |
| TOTAL ASSETS | $396M |
| Account Payables | $31M |
| Short-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue | $0 |
| Other Current Liabilities | $4M |
| TOTAL CURRENT LIABILITIES | $53M |
| Long-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue NC | $0 |
| Deferred Tax Liabilities | $0 |
| Other Non-Current Liabilities | $0 |
| TOTAL NON-CURRENT LIABILITIES | $0 |
| TOTAL LIABILITIES | $53M |
| Common Stock | $14.0K |
| Additional Paid-In Capital | $1.4B |
| Retained Earnings | -$1.1B |
| Treasury Stock | $0 |
| Accum. Other Comp. Income | $500.0K |
| Other Equity | $0 |
| TOTAL STOCKHOLDERS' EQUITY | $344M |
| Minority Interest | $0 |
| TOTAL EQUITY | $344M |
| TOTAL LIABILITIES & EQUITY | $396M |
| Total Debt | $436.0K |
| Net Debt | -$149M |