| Metric | Q1 2020 | Q4 2019 | Q1 2019 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $0 | — | $0 | — | — |
| Op. Income | -$4M | — | -$2M | — | -62.1% |
| EPS (Diluted) | $-0.12 | — | $-0.07 | — | -58.2% |
| Free Cash Flow | -$3M | — | -$2M | — | -39.9% |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $0 |
| Cost of Revenue | $0 |
| GROSS PROFIT | $0 |
| R&D Expenses | $3M |
| Selling & Marketing | $0 |
| General & Administrative | $985.1K |
| SG&A Expenses | $985.1K |
| Other Expenses | $0 |
| Operating Expenses | $4M |
| Cost & Expenses | $4M |
| OPERATING INCOME | -$4M |
| Interest Income | $0 |
| Interest Expense | $0 |
| Other Income/Expenses | -$35.7K |
| INCOME BEFORE TAX | -$4M |
| Income Tax Expense | $0 |
| Net Income from Continuing Ops | -$4M |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | -$4M |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | -$4M |
| D&A | $1.3K |
| EBIT | -$4M |
| EBITDA | -$4M |
| EPS | -$0 |
| EPS Diluted | -$0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | -$4M |
| Depreciation & Amortization | $1.3K |
| Stock-Based Compensation | $343.4K |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | $817.1K |
| Change in Working Capital | -$49.3K |
| OPERATING CASH FLOW | -$3M |
| Capital Expenditure | -$16.7K |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | $0 |
| NET CASH FROM INVESTING | -$16.7K |
| Net Debt Issuance | $0 |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | $0 |
| NET CASH FROM FINANCING | $0 |
| FREE CASH FLOW | -$3M |
| Net Change in Cash | -$3M |