| Metric | Q2 2025 | Q1 2025 | Q2 2024 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $174.0K | $183.9K | $145.0K | -5.4% | 20.0% |
| Op. Income | -$3M | -$3M | -$668.0K | -5.0% | -311.8% |
| Gross Margin | 89.8% | 80.5% | 89.0% | 9.3pp | 0.8pp |
| Net Margin | -1559.3% | -1470.0% | -448.0% | -89.3pp | -1111.4pp |
| EPS (Diluted) | $-0.15 | $-0.16 | $-0.06 | 6.3% | -148.8% |
| Free Cash Flow | -$1M | -$3M | -$676.6K | 45.8% | -121.4% |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $174.0K |
| Cost of Revenue | $17.8K |
| GROSS PROFIT | $156.2K |
| R&D Expenses | $2M |
| Selling & Marketing | $0 |
| General & Administrative | $0 |
| SG&A Expenses | $1M |
| Other Expenses | $0 |
| Operating Expenses | $3M |
| Cost & Expenses | $3M |
| OPERATING INCOME | -$3M |
| Interest Income | $0 |
| Interest Expense | $0 |
| Other Income/Expenses | $34.0K |
| INCOME BEFORE TAX | -$3M |
| Income Tax Expense | $0 |
| Net Income from Continuing Ops | -$3M |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | -$3M |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | -$3M |
| D&A | $17.8K |
| EBIT | -$3M |
| EBITDA | -$3M |
| EPS | -$0 |
| EPS Diluted | -$0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | -$3M |
| Depreciation & Amortization | $2.3K |
| Stock-Based Compensation | $167.2K |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | $17.9K |
| Change in Working Capital | $1M |
| OPERATING CASH FLOW | -$1M |
| Capital Expenditure | $0 |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | -$27.9K |
| NET CASH FROM INVESTING | -$27.9K |
| Net Debt Issuance | $0 |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | $0 |
| NET CASH FROM FINANCING | $11.7K |
| FREE CASH FLOW | -$1M |
| Net Change in Cash | -$2M |
| Item | Amount |
|---|---|
| Cash & Equivalents | $6M |
| Short-Term Investments | $73.9K |
| Net Receivables | $331.2K |
| Inventory | $0 |
| Other Current Assets | $0 |
| TOTAL CURRENT ASSETS | $8M |
| PP&E (Net) | $358.3K |
| Goodwill | $0 |
| Intangible Assets | $506.2K |
| Long-Term Investments | $0 |
| Tax Assets | $0 |
| Other Non-Current Assets | $64.0K |
| TOTAL NON-CURRENT ASSETS | $928.5K |
| TOTAL ASSETS | $9M |
| Account Payables | $2M |
| Short-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue | $0 |
| Other Current Liabilities | $0 |
| TOTAL CURRENT LIABILITIES | $2M |
| Long-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue NC | $0 |
| Deferred Tax Liabilities | $0 |
| Other Non-Current Liabilities | $0 |
| TOTAL NON-CURRENT LIABILITIES | $94.4K |
| TOTAL LIABILITIES | $2M |
| Common Stock | $17.6K |
| Additional Paid-In Capital | $64M |
| Retained Earnings | -$57M |
| Treasury Stock | $0 |
| Accum. Other Comp. Income | -$118.2K |
| Other Equity | $0 |
| TOTAL STOCKHOLDERS' EQUITY | $7M |
| Minority Interest | -$384.0K |
| TOTAL EQUITY | $7M |
| TOTAL LIABILITIES & EQUITY | $9M |
| Total Debt | $123.7K |
| Net Debt | -$6M |