| Metric | Q4 2025 | Q3 2025 | Q4 2024 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $2M | $2M | $2M | -6.8% | -19.7% |
| Op. Income | -$996.0K | -$893.0K | -$398.0K | -11.5% | -150.3% |
| Gross Margin | 31.9% | 38.7% | 44.4% | -6.7pp | -12.4pp |
| Net Margin | -9.2% | -18.2% | 12.9% | 8.9pp | -22.1pp |
| EPS (Diluted) | $-0.01 | $-0.03 | $0.02 | 52.6% | -163.2% |
| Free Cash Flow | -$15.0K | -$424.0K | $103.0K | 96.5% | -114.6% |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $2M |
| Cost of Revenue | $1M |
| GROSS PROFIT | $626.0K |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $163.0K |
| General & Administrative | $1M |
| SG&A Expenses | $2M |
| Other Expenses | $11.0K |
| Operating Expenses | $2M |
| Cost & Expenses | $3M |
| OPERATING INCOME | -$996.0K |
| Interest Income | -$1M |
| Interest Expense | -$1.0K |
| Other Income/Expenses | $658.0K |
| INCOME BEFORE TAX | -$338.0K |
| Income Tax Expense | -$157.0K |
| Net Income from Continuing Ops | -$181.0K |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | -$181.0K |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | -$181.0K |
| D&A | $11.0K |
| EBIT | -$338.0K |
| EBITDA | -$327.0K |
| EPS | -$0 |
| EPS Diluted | -$0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | -$181.0K |
| Depreciation & Amortization | -$18.0K |
| Stock-Based Compensation | $56.0K |
| Deferred Income Tax | $718.0K |
| Other Non-Cash Items | $98.0K |
| Change in Working Capital | -$687.0K |
| OPERATING CASH FLOW | -$14.0K |
| Capital Expenditure | -$1.0K |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | -$1M |
| Sales/Maturities of Investments | $84.0K |
| Other Investing Activities | $0 |
| NET CASH FROM INVESTING | -$1M |
| Net Debt Issuance | $66.0K |
| Common Stock Repurchased | -$395.0K |
| Common Dividends Paid | -$296.0K |
| Other Financing Activities | -$20.0K |
| NET CASH FROM FINANCING | -$627.0K |
| FREE CASH FLOW | -$15.0K |
| Net Change in Cash | -$2M |
| Item | Amount |
|---|---|
| Cash & Equivalents | $25M |
| Short-Term Investments | $10M |
| Net Receivables | $3M |
| Inventory | $0 |
| Other Current Assets | $1M |
| TOTAL CURRENT ASSETS | $39M |
| PP&E (Net) | $1M |
| Goodwill | $0 |
| Intangible Assets | $0 |
| Long-Term Investments | $6M |
| Tax Assets | $1M |
| Other Non-Current Assets | $199.0K |
| TOTAL NON-CURRENT ASSETS | $9M |
| TOTAL ASSETS | $48M |
| Account Payables | $449.0K |
| Short-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue | $0 |
| Other Current Liabilities | $469.0K |
| TOTAL CURRENT LIABILITIES | $2M |
| Long-Term Debt | $75.0K |
| Deferred Revenue NC | $0 |
| Deferred Tax Liabilities | $908.0K |
| Other Non-Current Liabilities | $0 |
| TOTAL NON-CURRENT LIABILITIES | $983.0K |
| TOTAL LIABILITIES | $3M |
| Common Stock | $399.0K |
| Additional Paid-In Capital | $17M |
| Retained Earnings | $36M |
| Treasury Stock | -$8M |
| Accum. Other Comp. Income | $98.0K |
| Other Equity | $0 |
| TOTAL STOCKHOLDERS' EQUITY | $45M |
| Minority Interest | $0 |
| TOTAL EQUITY | $45M |
| TOTAL LIABILITIES & EQUITY | $48M |
| Total Debt | $83.0K |
| Net Debt | -$24M |