| Metric | Q2 2022 | Q1 2022 | Q2 2021 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $299.6K | — | $299.6K | — | 0.0% |
| Op. Income | -$18.7K | — | -$18.7K | — | 0.0% |
| Gross Margin | 42.6% | — | 43.0% | — | -0.4pp |
| Net Margin | -15.5% | — | -15.5% | — | 0.0pp |
| EPS (Diluted) | $-0.00 | — | $-0.00 | — | 0.0% |
| Free Cash Flow | -$276.0K | — | -$276.0K | — | 0.0% |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $299.6K |
| Cost of Revenue | $171.9K |
| GROSS PROFIT | $127.6K |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $0 |
| General & Administrative | $0 |
| SG&A Expenses | $0 |
| Other Expenses | $146.3K |
| Operating Expenses | $146.3K |
| Cost & Expenses | $318.2K |
| OPERATING INCOME | -$18.7K |
| Interest Income | $0 |
| Interest Expense | $29.3K |
| Other Income/Expenses | -$27.7K |
| INCOME BEFORE TAX | -$46.3K |
| Income Tax Expense | $0 |
| Net Income from Continuing Ops | -$46.3K |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | -$46.3K |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | -$46.3K |
| D&A | $1.2K |
| EBIT | -$17.0K |
| EBITDA | -$15.8K |
| EPS | -$0 |
| EPS Diluted | -$0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | -$46.3K |
| Depreciation & Amortization | $1.2K |
| Stock-Based Compensation | $0 |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | $0 |
| Change in Working Capital | -$228.7K |
| OPERATING CASH FLOW | -$273.8K |
| Capital Expenditure | -$2.2K |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | -$6.6K |
| NET CASH FROM INVESTING | -$8.7K |
| Net Debt Issuance | -$6.7K |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | $83.1K |
| NET CASH FROM FINANCING | $76.4K |
| FREE CASH FLOW | -$276.0K |
| Net Change in Cash | $0 |