| Metric | Q2 2023 | Q1 2023 | Q2 2022 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $694.6K | — | — | — | — |
| Op. Income | -$37.6K | — | — | — | — |
| Gross Margin | -5.4% | — | — | — | — |
| Net Margin | -4.1% | — | — | — | — |
| EPS (Diluted) | $-0.00 | — | — | — | — |
| Free Cash Flow | -$74.9K | — | — | — | — |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $694.6K |
| Cost of Revenue | $732.2K |
| GROSS PROFIT | -$37.6K |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $0 |
| General & Administrative | $0 |
| SG&A Expenses | $0 |
| Other Expenses | $0 |
| Operating Expenses | $0 |
| Cost & Expenses | $732.2K |
| OPERATING INCOME | -$37.6K |
| Interest Income | $0 |
| Interest Expense | $7.1K |
| Other Income/Expenses | -$704 |
| INCOME BEFORE TAX | -$38.3K |
| Income Tax Expense | -$10.1K |
| Net Income from Continuing Ops | -$28.2K |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | -$28.2K |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | -$28.2K |
| D&A | $43.1K |
| EBIT | -$37.6K |
| EBITDA | $5.5K |
| EPS | -$0 |
| EPS Diluted | -$0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | -$28.2K |
| Depreciation & Amortization | $43.1K |
| Stock-Based Compensation | $0 |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | $8.2K |
| Change in Working Capital | $3.0K |
| OPERATING CASH FLOW | $26.1K |
| Capital Expenditure | -$101.0K |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | $0 |
| NET CASH FROM INVESTING | -$101.0K |
| Net Debt Issuance | -$26.4K |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | $82.2K |
| NET CASH FROM FINANCING | $55.8K |
| FREE CASH FLOW | -$74.9K |
| Net Change in Cash | -$19.1K |