| Metric | Q2 2023 | Q1 2023 | Q2 2022 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $303M | — | — | — | — |
| Op. Income | -$18M | — | — | — | — |
| Gross Margin | 16.2% | — | — | — | — |
| Net Margin | -6.2% | — | — | — | — |
| EPS (Diluted) | $-0.12 | — | — | — | — |
| Free Cash Flow | $0 | — | — | — | — |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $303M |
| Cost of Revenue | $254M |
| GROSS PROFIT | $49M |
| R&D Expenses | $7M |
| Selling & Marketing | $25M |
| General & Administrative | $20M |
| SG&A Expenses | $45M |
| Other Expenses | -$3M |
| Operating Expenses | $67M |
| Cost & Expenses | $321M |
| OPERATING INCOME | -$18M |
| Interest Income | $3M |
| Interest Expense | $658.5K |
| Other Income/Expenses | -$940.7K |
| INCOME BEFORE TAX | -$19M |
| Income Tax Expense | $7.2K |
| Net Income from Continuing Ops | -$19M |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | -$19M |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | -$80M |
| D&A | -$282.1K |
| EBIT | -$18M |
| EBITDA | -$18M |
| EPS | -$0 |
| EPS Diluted | -$0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | -$19M |
| Depreciation & Amortization | $0 |
| Stock-Based Compensation | $12.0K |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | $19M |
| Change in Working Capital | $0 |
| OPERATING CASH FLOW | $0 |
| Capital Expenditure | $0 |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | $0 |
| NET CASH FROM INVESTING | $0 |
| Net Debt Issuance | $0 |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | $0 |
| NET CASH FROM FINANCING | $0 |
| FREE CASH FLOW | $0 |
| Net Change in Cash | $0 |