| Metric | Q2 2023 | Q1 2023 | Q2 2022 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $9M | — | — | — | — |
| Op. Income | -$61.2K | — | — | — | — |
| Gross Margin | 54.1% | — | — | — | — |
| Net Margin | -8.6% | — | — | — | — |
| EPS (Diluted) | $-0.00 | — | — | — | — |
| Free Cash Flow | -$7M | — | — | — | — |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $9M |
| Cost of Revenue | $4M |
| GROSS PROFIT | $5M |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $863.2K |
| General & Administrative | $0 |
| SG&A Expenses | $863.2K |
| Other Expenses | $4M |
| Operating Expenses | $5M |
| Cost & Expenses | $9M |
| OPERATING INCOME | -$61.2K |
| Interest Income | $0 |
| Interest Expense | $768.0K |
| Other Income/Expenses | -$602.4K |
| INCOME BEFORE TAX | -$663.6K |
| Income Tax Expense | $92.7K |
| Net Income from Continuing Ops | -$756.3K |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | -$757.9K |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | -$757.9K |
| D&A | $498.5K |
| EBIT | -$61.2K |
| EBITDA | $437.4K |
| EPS | -$0 |
| EPS Diluted | -$0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | -$757.9K |
| Depreciation & Amortization | $498.5K |
| Stock-Based Compensation | $387.9K |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | -$113.5K |
| Change in Working Capital | -$7M |
| OPERATING CASH FLOW | -$7M |
| Capital Expenditure | $0 |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | $1M |
| NET CASH FROM INVESTING | $1M |
| Net Debt Issuance | $0 |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | $4M |
| NET CASH FROM FINANCING | $4M |
| FREE CASH FLOW | -$7M |
| Net Change in Cash | -$1M |