| Metric | Q3 2025 | Q2 2025 | Q3 2024 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $60M | $59M | — | 1.4% | — |
| Op. Income | $4M | $3M | — | 43.1% | — |
| Gross Margin | 77.3% | 77.0% | — | 0.3pp | — |
| Net Margin | 10.7% | 5.1% | — | 5.6pp | — |
| EPS (Diluted) | $0.03 | $0.02 | — | 112.5% | — |
| Free Cash Flow | $8M | $7M | — | 5.6% | — |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $60M |
| Cost of Revenue | $14M |
| GROSS PROFIT | $46M |
| R&D Expenses | $17M |
| Selling & Marketing | $17M |
| General & Administrative | $8M |
| SG&A Expenses | $25M |
| Other Expenses | $347.0K |
| Operating Expenses | $42M |
| Cost & Expenses | $55M |
| OPERATING INCOME | $4M |
| Interest Income | $0 |
| Interest Expense | $0 |
| Other Income/Expenses | $2M |
| INCOME BEFORE TAX | $6M |
| Income Tax Expense | $14.0K |
| Net Income from Continuing Ops | $6M |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | $6M |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | $6M |
| D&A | $853.0K |
| EBIT | $6M |
| EBITDA | $7M |
| EPS | $0 |
| EPS Diluted | $0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $60M |
| Cost of Revenue | $14M |
| GROSS PROFIT | $46M |
| R&D Expenses | $17M |
| Selling & Marketing | $17M |
| General & Administrative | $8M |
| SG&A Expenses | $25M |
| Other Expenses | $347.0K |
| Operating Expenses | $42M |
| Cost & Expenses | $55M |
| OPERATING INCOME | $4M |
| Interest Income | $0 |
| Interest Expense | $0 |
| Other Income/Expenses | $2M |
| INCOME BEFORE TAX | $6M |
| Income Tax Expense | $14.0K |
| Net Income from Continuing Ops | $6M |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | $6M |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | $6M |
| D&A | $853.0K |
| EBIT | $6M |
| EBITDA | $7M |
| EPS | $0 |
| EPS Diluted | $0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | $6M |
| Depreciation & Amortization | $853.0K |
| Stock-Based Compensation | $0 |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | -$4M |
| Change in Working Capital | $5M |
| OPERATING CASH FLOW | $8M |
| Capital Expenditure | -$652.0K |
| Acquisitions (Net) | -$15.0K |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | $11M |
| NET CASH FROM INVESTING | $10M |
| Net Debt Issuance | $0 |
| Common Stock Repurchased | -$19M |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | -$472.0K |
| NET CASH FROM FINANCING | -$19M |
| FREE CASH FLOW | $8M |
| Net Change in Cash | -$946.0K |
| Item | Amount |
|---|---|
| Cash & Equivalents | $20M |
| Short-Term Investments | $182M |
| Net Receivables | $60M |
| Inventory | $0 |
| Other Current Assets | $8M |
| TOTAL CURRENT ASSETS | $270M |
| PP&E (Net) | $7M |
| Goodwill | $27M |
| Intangible Assets | $9M |
| Long-Term Investments | $16M |
| Tax Assets | $13M |
| Other Non-Current Assets | $13M |
| TOTAL NON-CURRENT ASSETS | $84M |
| TOTAL ASSETS | $354M |
| Account Payables | $40M |
| Short-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue | $37M |
| Other Current Liabilities | $4M |
| TOTAL CURRENT LIABILITIES | $88M |
| Long-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue NC | $17M |
| Deferred Tax Liabilities | $644.0K |
| Other Non-Current Liabilities | $6M |
| TOTAL NON-CURRENT LIABILITIES | $25M |
| TOTAL LIABILITIES | $112M |
| Common Stock | $18.0K |
| Additional Paid-In Capital | $340M |
| Retained Earnings | -$100M |
| Treasury Stock | $0 |
| Accum. Other Comp. Income | $2M |
| Other Equity | $0 |
| TOTAL STOCKHOLDERS' EQUITY | $242M |
| Minority Interest | $50.0K |
| TOTAL EQUITY | $242M |
| TOTAL LIABILITIES & EQUITY | $354M |
| Total Debt | $3M |
| Net Debt | -$17M |