| Metric | Q3 2019 | Q2 2019 | Q3 2018 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $0 | — | — | — | — |
| Op. Income | -$830.6K | — | — | — | — |
| EPS (Diluted) | $-24.00 | — | — | — | — |
| Free Cash Flow | -$673.0K | — | — | — | — |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $0 |
| Cost of Revenue | $393.8K |
| GROSS PROFIT | -$393.8K |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $0 |
| General & Administrative | $0 |
| SG&A Expenses | $436.8K |
| Other Expenses | $0 |
| Operating Expenses | $436.8K |
| Cost & Expenses | $830.6K |
| OPERATING INCOME | -$830.6K |
| Interest Income | $18.8K |
| Interest Expense | $552 |
| Other Income/Expenses | $21.4K |
| INCOME BEFORE TAX | -$809.1K |
| Income Tax Expense | $226.6K |
| Net Income from Continuing Ops | -$1M |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | -$1M |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | -$1M |
| D&A | $393.8K |
| EBIT | -$808.6K |
| EBITDA | -$414.8K |
| EPS | -$24 |
| EPS Diluted | -$24 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | -$1M |
| Depreciation & Amortization | $360.1K |
| Stock-Based Compensation | $11.5K |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | $402.9K |
| Change in Working Capital | -$289.5K |
| OPERATING CASH FLOW | -$517.0K |
| Capital Expenditure | -$156.0K |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | $26.0K |
| NET CASH FROM INVESTING | -$130.0K |
| Net Debt Issuance | $545.6K |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | $6.5K |
| NET CASH FROM FINANCING | $552.0K |
| FREE CASH FLOW | -$673.0K |
| Net Change in Cash | -$95.0K |