| Metric | Q3 2025 | Q2 2025 | Q3 2024 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $103M | $90M | $94M | 14.8% | 10.2% |
| Op. Income | $3M | $6M | $5M | -46.3% | -35.0% |
| Gross Margin | 23.1% | 30.0% | 26.8% | -6.9pp | -3.7pp |
| Net Margin | 0.7% | 3.0% | 2.3% | -2.3pp | -1.5pp |
| EPS (Diluted) | $-0.41 | $0.09 | $-0.17 | -555.6% | -141.2% |
| Free Cash Flow | $2M | $18M | $20M | -89.5% | -90.2% |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $103M |
| Cost of Revenue | $79M |
| GROSS PROFIT | $24M |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $0 |
| General & Administrative | $15M |
| SG&A Expenses | $15M |
| Other Expenses | $6M |
| Operating Expenses | $21M |
| Cost & Expenses | $100M |
| OPERATING INCOME | $3M |
| Interest Income | $0 |
| Interest Expense | $2M |
| Other Income/Expenses | -$2M |
| INCOME BEFORE TAX | $1M |
| Income Tax Expense | $784.0K |
| Net Income from Continuing Ops | $400.0K |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | $757.0K |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | -$2M |
| D&A | $6M |
| EBIT | $3M |
| EBITDA | $9M |
| EPS | -$0 |
| EPS Diluted | -$0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $103M |
| Cost of Revenue | $79M |
| GROSS PROFIT | $24M |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $0 |
| General & Administrative | $15M |
| SG&A Expenses | $15M |
| Other Expenses | $6M |
| Operating Expenses | $21M |
| Cost & Expenses | $100M |
| OPERATING INCOME | $3M |
| Interest Income | $0 |
| Interest Expense | $2M |
| Other Income/Expenses | -$2M |
| INCOME BEFORE TAX | $1M |
| Income Tax Expense | $784.0K |
| Net Income from Continuing Ops | $400.0K |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | $757.0K |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | -$2M |
| D&A | $6M |
| EBIT | $3M |
| EBITDA | $9M |
| EPS | -$0 |
| EPS Diluted | -$0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | $757.0K |
| Depreciation & Amortization | $6M |
| Stock-Based Compensation | $0 |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | $3M |
| Change in Working Capital | -$7M |
| OPERATING CASH FLOW | $2M |
| Capital Expenditure | -$418.0K |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | -$1M |
| NET CASH FROM INVESTING | -$1M |
| Net Debt Issuance | $5M |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | -$5M |
| Other Financing Activities | -$11M |
| NET CASH FROM FINANCING | -$12M |
| FREE CASH FLOW | $2M |
| Net Change in Cash | -$11M |
| Item | Amount |
|---|---|
| Cash & Equivalents | $54M |
| Short-Term Investments | $5M |
| Net Receivables | $50M |
| Inventory | $4M |
| Other Current Assets | $55M |
| TOTAL CURRENT ASSETS | $168M |
| PP&E (Net) | $6M |
| Goodwill | $120M |
| Intangible Assets | $348.0K |
| Long-Term Investments | $0 |
| Tax Assets | $0 |
| Other Non-Current Assets | $10M |
| TOTAL NON-CURRENT ASSETS | $137M |
| TOTAL ASSETS | $305M |
| Account Payables | $23M |
| Short-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue | $0 |
| Other Current Liabilities | $16M |
| TOTAL CURRENT LIABILITIES | $56M |
| Long-Term Debt | $105M |
| Deferred Revenue NC | $0 |
| Deferred Tax Liabilities | $0 |
| Other Non-Current Liabilities | $301.0K |
| TOTAL NON-CURRENT LIABILITIES | $105M |
| TOTAL LIABILITIES | $161M |
| Common Stock | $73.0K |
| Additional Paid-In Capital | $38M |
| Retained Earnings | $26M |
| Treasury Stock | $0 |
| Accum. Other Comp. Income | -$40.0K |
| Other Equity | $0 |
| TOTAL STOCKHOLDERS' EQUITY | $134M |
| Minority Interest | $10M |
| TOTAL EQUITY | $144M |
| TOTAL LIABILITIES & EQUITY | $305M |
| Total Debt | $105M |
| Net Debt | $51M |