| Metric | Q3 2025 | Q2 2025 | Q3 2024 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $0 | $0 | $0 | — | — |
| Op. Income | -$84M | -$80M | -$50M | -4.7% | -68.5% |
| EPS (Diluted) | $-1.26 | $-1.20 | $-0.85 | -5.0% | -48.2% |
| Free Cash Flow | -$62M | -$55M | -$62M | -12.8% | -0.1% |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $0 |
| Cost of Revenue | $564.0K |
| GROSS PROFIT | -$564.0K |
| R&D Expenses | $56M |
| Selling & Marketing | $0 |
| General & Administrative | $0 |
| SG&A Expenses | $27M |
| Other Expenses | $0 |
| Operating Expenses | $83M |
| Cost & Expenses | $84M |
| OPERATING INCOME | -$84M |
| Interest Income | $6M |
| Interest Expense | $2M |
| Other Income/Expenses | $4M |
| INCOME BEFORE TAX | -$80M |
| Income Tax Expense | $0 |
| Net Income from Continuing Ops | -$80M |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | -$80M |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | -$80M |
| D&A | $564.0K |
| EBIT | -$78M |
| EBITDA | -$78M |
| EPS | -$1 |
| EPS Diluted | -$1 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | -$80M |
| Depreciation & Amortization | $129.0K |
| Stock-Based Compensation | $10M |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | -$173.0K |
| Change in Working Capital | $9M |
| OPERATING CASH FLOW | -$62M |
| Capital Expenditure | -$133.0K |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | -$99M |
| Sales/Maturities of Investments | $169M |
| Other Investing Activities | $0 |
| NET CASH FROM INVESTING | $70M |
| Net Debt Issuance | $0 |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | $797.0K |
| NET CASH FROM FINANCING | $797.0K |
| FREE CASH FLOW | -$62M |
| Net Change in Cash | $9M |
| Item | Amount |
|---|---|
| Cash & Equivalents | $58M |
| Short-Term Investments | $440M |
| Net Receivables | $3M |
| Inventory | $0 |
| Other Current Assets | $1M |
| TOTAL CURRENT ASSETS | $506M |
| PP&E (Net) | $3M |
| Goodwill | $0 |
| Intangible Assets | $0 |
| Long-Term Investments | $0 |
| Tax Assets | $0 |
| Other Non-Current Assets | $8M |
| TOTAL NON-CURRENT ASSETS | $11M |
| TOTAL ASSETS | $518M |
| Account Payables | $18M |
| Short-Term Debt | $473.0K |
| Deferred Revenue | $0 |
| Other Current Liabilities | $14M |
| TOTAL CURRENT LIABILITIES | $42M |
| Long-Term Debt | $75M |
| Deferred Revenue NC | $0 |
| Deferred Tax Liabilities | $0 |
| Other Non-Current Liabilities | $0 |
| TOTAL NON-CURRENT LIABILITIES | $77M |
| TOTAL LIABILITIES | $119M |
| Common Stock | $64.0K |
| Additional Paid-In Capital | $1.1B |
| Retained Earnings | -$670M |
| Treasury Stock | $0 |
| Accum. Other Comp. Income | $881.0K |
| Other Equity | $0 |
| TOTAL STOCKHOLDERS' EQUITY | $399M |
| Minority Interest | $0 |
| TOTAL EQUITY | $399M |
| TOTAL LIABILITIES & EQUITY | $518M |
| Total Debt | $77M |
| Net Debt | $19M |