| Metric | Q3 2024 | Q2 2024 | Q3 2023 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $0 | $0 | — | — | — |
| Op. Income | -$1M | -$2M | — | 27.7% | — |
| EPS (Diluted) | $-0.18 | $-0.03 | — | -547.5% | — |
| Free Cash Flow | -$1M | -$2M | — | 38.4% | — |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $0 |
| Cost of Revenue | $29.0K |
| GROSS PROFIT | -$29.0K |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $506.5K |
| General & Administrative | $768.9K |
| SG&A Expenses | $1M |
| Other Expenses | $447.3K |
| Operating Expenses | $1M |
| Cost & Expenses | $1M |
| OPERATING INCOME | -$1M |
| Interest Income | $8.4K |
| Interest Expense | $0 |
| Other Income/Expenses | -$410.2K |
| INCOME BEFORE TAX | -$2M |
| Income Tax Expense | $0 |
| Net Income from Continuing Ops | -$2M |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | -$2M |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | -$2M |
| D&A | $29.0K |
| EBIT | -$1M |
| EBITDA | -$1M |
| EPS | -$0 |
| EPS Diluted | -$0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | -$2M |
| Depreciation & Amortization | $29.0K |
| Stock-Based Compensation | $75.2K |
| Deferred Income Tax | -$133.1K |
| Other Non-Cash Items | $635.2K |
| Change in Working Capital | -$183.6K |
| OPERATING CASH FLOW | -$1M |
| Capital Expenditure | $0 |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | $0 |
| NET CASH FROM INVESTING | $0 |
| Net Debt Issuance | $0 |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | $0 |
| NET CASH FROM FINANCING | $0 |
| FREE CASH FLOW | -$1M |
| Net Change in Cash | -$1M |
| Item | Amount |
|---|---|
| Cash & Equivalents | $3M |
| Short-Term Investments | $0 |
| Net Receivables | $0 |
| Inventory | $0 |
| Other Current Assets | $395.2K |
| TOTAL CURRENT ASSETS | $3M |
| PP&E (Net) | $15M |
| Goodwill | $0 |
| Intangible Assets | $0 |
| Long-Term Investments | $909.3K |
| Tax Assets | $0 |
| Other Non-Current Assets | $0 |
| TOTAL NON-CURRENT ASSETS | $16M |
| TOTAL ASSETS | $19M |
| Account Payables | $194 |
| Short-Term Debt | $56.6K |
| Deferred Revenue | -$194 |
| Other Current Liabilities | $175.3K |
| TOTAL CURRENT LIABILITIES | $288.7K |
| Long-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue NC | $0 |
| Deferred Tax Liabilities | $430.5K |
| Other Non-Current Liabilities | $3M |
| TOTAL NON-CURRENT LIABILITIES | $4M |
| TOTAL LIABILITIES | $4M |
| Common Stock | $9.3K |
| Additional Paid-In Capital | $85M |
| Retained Earnings | -$71M |
| Treasury Stock | $0 |
| Accum. Other Comp. Income | $0 |
| Other Equity | $0 |
| TOTAL STOCKHOLDERS' EQUITY | $15M |
| Minority Interest | $0 |
| TOTAL EQUITY | $15M |
| TOTAL LIABILITIES & EQUITY | $19M |
| Total Debt | $84.3K |
| Net Debt | -$3M |