| Metric | Q4 2024 | Q3 2024 | Q4 2023 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $348.9K | — | $10M | — | -96.5% |
| Op. Income | $45.9K | — | $1M | — | -96.2% |
| Gross Margin | -378.4% | — | 26.1% | — | -404.5pp |
| Net Margin | -444.6% | — | 9.8% | — | -454.4pp |
| EPS (Diluted) | $-0.32 | — | $0.04 | — | -984.0% |
| Free Cash Flow | $997.5K | — | -$232.1K | — | 529.7% |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $348.9K |
| Cost of Revenue | $2M |
| GROSS PROFIT | -$1M |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $639.9K |
| General & Administrative | -$563.5K |
| SG&A Expenses | $76.4K |
| Other Expenses | $61.9K |
| Operating Expenses | $138.3K |
| Cost & Expenses | $2M |
| OPERATING INCOME | $45.9K |
| Interest Income | $0 |
| Interest Expense | $0 |
| Other Income/Expenses | -$2M |
| INCOME BEFORE TAX | -$1M |
| Income Tax Expense | $92.6K |
| Net Income from Continuing Ops | -$2M |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | -$2M |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | -$2M |
| D&A | $0 |
| EBIT | -$1M |
| EBITDA | -$1M |
| EPS | -$0 |
| EPS Diluted | -$0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | -$199.2K |
| Depreciation & Amortization | $0 |
| Stock-Based Compensation | $0 |
| Deferred Income Tax | $11.8K |
| Other Non-Cash Items | $193.0K |
| Change in Working Capital | $991.8K |
| OPERATING CASH FLOW | $997.5K |
| Capital Expenditure | $0 |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | $14M |
| NET CASH FROM INVESTING | -$2M |
| Net Debt Issuance | -$47.7K |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | $2M |
| NET CASH FROM FINANCING | $1M |
| FREE CASH FLOW | $997.5K |
| Net Change in Cash | $4.8K |
| Item | Amount |
|---|---|
| Cash & Equivalents | $42.4K |
| Short-Term Investments | $0 |
| Net Receivables | $2M |
| Inventory | $0 |
| Other Current Assets | $0 |
| TOTAL CURRENT ASSETS | $4M |
| PP&E (Net) | $72.7K |
| Goodwill | $0 |
| Intangible Assets | $0 |
| Long-Term Investments | $0 |
| Tax Assets | $44.2K |
| Other Non-Current Assets | $16M |
| TOTAL NON-CURRENT ASSETS | $16M |
| TOTAL ASSETS | $20M |
| Account Payables | $0 |
| Short-Term Debt | $140.6K |
| Deferred Revenue | $0 |
| Other Current Liabilities | -$140.6K |
| TOTAL CURRENT LIABILITIES | $1M |
| Long-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue NC | $0 |
| Deferred Tax Liabilities | $0 |
| Other Non-Current Liabilities | $0 |
| TOTAL NON-CURRENT LIABILITIES | $0 |
| TOTAL LIABILITIES | $1M |
| Common Stock | $5.6K |
| Additional Paid-In Capital | $16M |
| Retained Earnings | $2M |
| Treasury Stock | $0 |
| Accum. Other Comp. Income | $0 |
| Other Equity | $0 |
| TOTAL STOCKHOLDERS' EQUITY | $19M |
| Minority Interest | $0 |
| TOTAL EQUITY | $19M |
| TOTAL LIABILITIES & EQUITY | $20M |
| Total Debt | $140.6K |
| Net Debt | -$42.4K |