| Metric | Q4 2022 | Q3 2022 | Q4 2021 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $5M | — | $1.3K | — | 382167.4% |
| Op. Income | $1M | — | -$8.4K | — | 13863.1% |
| Gross Margin | 45.2% | — | 65.3% | — | -20.2pp |
| Net Margin | 20.1% | — | -435.9% | — | 456.0pp |
| EPS (Diluted) | $0.26 | — | $-0.00 | — | 130100.0% |
| Free Cash Flow | -$127.6K | — | $50 | — | -255228.0% |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $5M |
| Cost of Revenue | $3M |
| GROSS PROFIT | $2M |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $687.9K |
| General & Administrative | $401.0K |
| SG&A Expenses | $1M |
| Other Expenses | $0 |
| Operating Expenses | $1M |
| Cost & Expenses | $4M |
| OPERATING INCOME | $1M |
| Interest Income | $0 |
| Interest Expense | $0 |
| Other Income/Expenses | $0 |
| INCOME BEFORE TAX | $1M |
| Income Tax Expense | $195.3K |
| Net Income from Continuing Ops | $966.8K |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | $966.8K |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | $966.8K |
| D&A | $129.6K |
| EBIT | $1M |
| EBITDA | $1M |
| EPS | $0 |
| EPS Diluted | $0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $5M |
| Cost of Revenue | $3M |
| GROSS PROFIT | $2M |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $687.9K |
| General & Administrative | $401.0K |
| SG&A Expenses | $1M |
| Other Expenses | $0 |
| Operating Expenses | $1M |
| Cost & Expenses | $4M |
| OPERATING INCOME | $1M |
| Interest Income | $0 |
| Interest Expense | $0 |
| Other Income/Expenses | $0 |
| INCOME BEFORE TAX | $1M |
| Income Tax Expense | $195.3K |
| Net Income from Continuing Ops | $966.8K |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | $966.8K |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | $966.8K |
| D&A | $129.6K |
| EBIT | $1M |
| EBITDA | $1M |
| EPS | $0 |
| EPS Diluted | $0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | $966.8K |
| Depreciation & Amortization | $129.6K |
| Stock-Based Compensation | $0 |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | $389.4K |
| Change in Working Capital | -$2M |
| OPERATING CASH FLOW | -$97.8K |
| Capital Expenditure | -$29.7K |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | $0 |
| NET CASH FROM INVESTING | -$29.7K |
| Net Debt Issuance | $0 |
| Common Stock Repurchased | -$64.1K |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | $0 |
| NET CASH FROM FINANCING | -$64.1K |
| FREE CASH FLOW | -$127.6K |
| Net Change in Cash | -$95.8K |
| Item | Amount |
|---|---|
| Cash & Equivalents | $217.4K |
| Short-Term Investments | $0 |
| Net Receivables | $40.2K |
| Inventory | $2M |
| Other Current Assets | $63.7K |
| TOTAL CURRENT ASSETS | $3M |
| PP&E (Net) | $439.3K |
| Goodwill | $0 |
| Intangible Assets | $0 |
| Long-Term Investments | $0 |
| Tax Assets | $13.7K |
| Other Non-Current Assets | $0 |
| TOTAL NON-CURRENT ASSETS | $453.0K |
| TOTAL ASSETS | $3M |
| Account Payables | $200.6K |
| Short-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue | $0 |
| Other Current Liabilities | $588.2K |
| TOTAL CURRENT LIABILITIES | $902.6K |
| Long-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue NC | $0 |
| Deferred Tax Liabilities | $0 |
| Other Non-Current Liabilities | $0 |
| TOTAL NON-CURRENT LIABILITIES | $17.8K |
| TOTAL LIABILITIES | $920.3K |
| Common Stock | $2.7K |
| Additional Paid-In Capital | $638.3K |
| Retained Earnings | $2M |
| Treasury Stock | $0 |
| Accum. Other Comp. Income | $0 |
| Other Equity | $0 |
| TOTAL STOCKHOLDERS' EQUITY | $3M |
| Minority Interest | $0 |
| TOTAL EQUITY | $3M |
| TOTAL LIABILITIES & EQUITY | $3M |
| Total Debt | $71.1K |
| Net Debt | -$146.3K |