| Metric | Q2 2022 | Q1 2022 | Q2 2021 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $4M | — | $1.3K | — | 292726.2% |
| Op. Income | $1M | — | -$8.4K | — | 13342.6% |
| Gross Margin | 54.9% | — | 65.3% | — | -10.5pp |
| Net Margin | 25.8% | — | -435.9% | — | 461.7pp |
| EPS (Diluted) | $0.00 | — | $-0.00 | — | 100.0% |
| Free Cash Flow | -$233.3K | — | $50 | — | -466800.0% |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $4M |
| Cost of Revenue | $2M |
| GROSS PROFIT | $2M |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $768.4K |
| General & Administrative | $118.8K |
| SG&A Expenses | $908.3K |
| Other Expenses | $0 |
| Operating Expenses | $908.3K |
| Cost & Expenses | $3M |
| OPERATING INCOME | $1M |
| Interest Income | $0 |
| Interest Expense | $0 |
| Other Income/Expenses | $0 |
| INCOME BEFORE TAX | $1M |
| Income Tax Expense | $167.3K |
| Net Income from Continuing Ops | $950.9K |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | $950.9K |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | $950.9K |
| D&A | $43.6K |
| EBIT | $1M |
| EBITDA | $1M |
| EPS | $0 |
| EPS Diluted | $0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $4M |
| Cost of Revenue | $2M |
| GROSS PROFIT | $2M |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $768.4K |
| General & Administrative | $118.8K |
| SG&A Expenses | $908.3K |
| Other Expenses | $0 |
| Operating Expenses | $908.3K |
| Cost & Expenses | $3M |
| OPERATING INCOME | $1M |
| Interest Income | $0 |
| Interest Expense | $0 |
| Other Income/Expenses | $0 |
| INCOME BEFORE TAX | $1M |
| Income Tax Expense | $167.3K |
| Net Income from Continuing Ops | $950.9K |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | $950.9K |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | $950.9K |
| D&A | $43.6K |
| EBIT | $1M |
| EBITDA | $1M |
| EPS | $0 |
| EPS Diluted | $0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | $950.9K |
| Depreciation & Amortization | $43.6K |
| Stock-Based Compensation | $0 |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | $173.8K |
| Change in Working Capital | -$950.3K |
| OPERATING CASH FLOW | $218.1K |
| Capital Expenditure | -$451.4K |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | $0 |
| NET CASH FROM INVESTING | -$451.4K |
| Net Debt Issuance | $0 |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | $641.0K |
| NET CASH FROM FINANCING | $641.0K |
| FREE CASH FLOW | -$233.3K |
| Net Change in Cash | $409.0K |