| Metric | FY 2006 | Prior Q | FY 2005 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $0 | — | — | — | — |
| Op. Income | -$30M | — | — | — | — |
| EPS (Diluted) | $-0.02 | — | — | — | — |
| Free Cash Flow | -$10M | — | — | — | — |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $0 |
| Cost of Revenue | $615.0K |
| GROSS PROFIT | -$615.0K |
| R&D Expenses | $25M |
| Selling & Marketing | $0 |
| General & Administrative | $0 |
| SG&A Expenses | $5M |
| Other Expenses | $0 |
| Operating Expenses | $30M |
| Cost & Expenses | $30M |
| OPERATING INCOME | -$30M |
| Interest Income | $938.0K |
| Interest Expense | $423.0K |
| Other Income/Expenses | $574.0K |
| INCOME BEFORE TAX | -$30M |
| Income Tax Expense | $100.0K |
| Net Income from Continuing Ops | -$30M |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | -$30M |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | -$30M |
| D&A | $615.0K |
| EBIT | -$29M |
| EBITDA | -$29M |
| EPS | -$0 |
| EPS Diluted | -$0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | -$30M |
| Depreciation & Amortization | $615.0K |
| Stock-Based Compensation | $0 |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | $238.0K |
| Change in Working Capital | $26M |
| OPERATING CASH FLOW | -$3M |
| Capital Expenditure | -$7M |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | -$300.0K |
| NET CASH FROM INVESTING | -$7M |
| Net Debt Issuance | $3M |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | $0 |
| NET CASH FROM FINANCING | $40M |
| FREE CASH FLOW | -$10M |
| Net Change in Cash | $0 |