| Metric | Q2 2018 | Q1 2018 | Q2 2017 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $1.0K | — | — | — | — |
| Op. Income | $719 | — | — | — | — |
| Gross Margin | 94.8% | — | — | — | — |
| Net Margin | 52.4% | — | — | — | — |
| EPS (Diluted) | $0.00 | — | — | — | — |
| Free Cash Flow | -$2.5K | — | — | — | — |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $1.0K |
| Cost of Revenue | $54 |
| GROSS PROFIT | $977 |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $112 |
| General & Administrative | $111 |
| SG&A Expenses | $257 |
| Other Expenses | $0 |
| Operating Expenses | $257 |
| Cost & Expenses | $312 |
| OPERATING INCOME | $719 |
| Interest Income | $5 |
| Interest Expense | $0 |
| Other Income/Expenses | $5 |
| INCOME BEFORE TAX | $725 |
| Income Tax Expense | $184 |
| Net Income from Continuing Ops | $540 |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | $540 |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | $540 |
| D&A | $3 |
| EBIT | $0 |
| EBITDA | $0 |
| EPS | $0 |
| EPS Diluted | $0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $1.0K |
| Cost of Revenue | $54 |
| GROSS PROFIT | $977 |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $112 |
| General & Administrative | $111 |
| SG&A Expenses | $257 |
| Other Expenses | $0 |
| Operating Expenses | $257 |
| Cost & Expenses | $312 |
| OPERATING INCOME | $719 |
| Interest Income | $5 |
| Interest Expense | $0 |
| Other Income/Expenses | $5 |
| INCOME BEFORE TAX | $725 |
| Income Tax Expense | $184 |
| Net Income from Continuing Ops | $540 |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | $540 |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | $540 |
| D&A | $3 |
| EBIT | $0 |
| EBITDA | $0 |
| EPS | $0 |
| EPS Diluted | $0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | $540 |
| Depreciation & Amortization | $3 |
| Stock-Based Compensation | $0 |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | $11 |
| Change in Working Capital | -$3.1K |
| OPERATING CASH FLOW | -$2.5K |
| Capital Expenditure | $0 |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | $0 |
| NET CASH FROM INVESTING | $0 |
| Net Debt Issuance | $0 |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | $6.7K |
| NET CASH FROM FINANCING | $6.7K |
| FREE CASH FLOW | -$2.5K |
| Net Change in Cash | $2.2K |