| Metric | Q3 2023 | Q2 2023 | Q3 2022 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $0 | $0 | — | — | — |
| Op. Income | -$349.2K | -$759.8K | — | 54.0% | — |
| EPS (Diluted) | $0.03 | $0.06 | — | -53.9% | — |
| Free Cash Flow | -$386.9K | -$189.3K | — | -104.4% | — |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $0 |
| Cost of Revenue | $0 |
| GROSS PROFIT | $0 |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $0 |
| General & Administrative | $349.2K |
| SG&A Expenses | $349.2K |
| Other Expenses | $0 |
| Operating Expenses | $349.2K |
| Cost & Expenses | $349.2K |
| OPERATING INCOME | -$349.2K |
| Interest Income | $625.8K |
| Interest Expense | $0 |
| Other Income/Expenses | $625.8K |
| INCOME BEFORE TAX | $276.6K |
| Income Tax Expense | $0 |
| Net Income from Continuing Ops | $276.6K |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | $276.6K |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | $276.6K |
| D&A | $349.2K |
| EBIT | -$349.2K |
| EBITDA | $0 |
| EPS | $0 |
| EPS Diluted | $0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | $276.6K |
| Depreciation & Amortization | $0 |
| Stock-Based Compensation | $0 |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | -$625.8K |
| Change in Working Capital | -$37.7K |
| OPERATING CASH FLOW | -$386.9K |
| Capital Expenditure | -$4 |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | -$90.0K |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | $0 |
| NET CASH FROM INVESTING | -$90.0K |
| Net Debt Issuance | $540.0K |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | $0 |
| NET CASH FROM FINANCING | $540.0K |
| FREE CASH FLOW | -$386.9K |
| Net Change in Cash | $63.1K |
| Item | Amount |
|---|---|
| Cash & Equivalents | $69.3K |
| Short-Term Investments | $0 |
| Net Receivables | $0 |
| Inventory | $0 |
| Other Current Assets | $0 |
| TOTAL CURRENT ASSETS | $111.0K |
| PP&E (Net) | $0 |
| Goodwill | $0 |
| Intangible Assets | $0 |
| Long-Term Investments | $49M |
| Tax Assets | $0 |
| Other Non-Current Assets | $0 |
| TOTAL NON-CURRENT ASSETS | $49M |
| TOTAL ASSETS | $49M |
| Account Payables | $584.1K |
| Short-Term Debt | $1M |
| Deferred Revenue | $0 |
| Other Current Liabilities | $0 |
| TOTAL CURRENT LIABILITIES | $2M |
| Long-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue NC | $0 |
| Deferred Tax Liabilities | $0 |
| Other Non-Current Liabilities | $4M |
| TOTAL NON-CURRENT LIABILITIES | $4M |
| TOTAL LIABILITIES | $6M |
| Common Stock | $49M |
| Additional Paid-In Capital | $4M |
| Retained Earnings | -$10M |
| Treasury Stock | $0 |
| Accum. Other Comp. Income | $0 |
| Other Equity | $0 |
| TOTAL STOCKHOLDERS' EQUITY | $43M |
| Minority Interest | $0 |
| TOTAL EQUITY | $43M |
| TOTAL LIABILITIES & EQUITY | $49M |
| Total Debt | $1M |
| Net Debt | $1M |