| Metric | FY 2015 | Prior Q | FY 2014 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $0 | — | $0 | — | — |
| Op. Income | -$447.4K | — | -$506.3K | — | 11.6% |
| EPS (Diluted) | $-1281.17 | — | $-2083.89 | — | 38.5% |
| Free Cash Flow | $0 | — | -$310.9K | — | 100.0% |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $0 |
| Cost of Revenue | $454 |
| GROSS PROFIT | -$454 |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $0 |
| General & Administrative | $0 |
| SG&A Expenses | $447.0K |
| Other Expenses | $0 |
| Operating Expenses | $447.0K |
| Cost & Expenses | $447.4K |
| OPERATING INCOME | -$447.4K |
| Interest Income | $0 |
| Interest Expense | $275.3K |
| Other Income/Expenses | -$249.3K |
| INCOME BEFORE TAX | -$696.7K |
| Income Tax Expense | $0 |
| Net Income from Continuing Ops | -$696.7K |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | -$691.7K |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | -$691.7K |
| D&A | $454 |
| EBIT | -$421.5K |
| EBITDA | -$421.0K |
| EPS | -$1.3K |
| EPS Diluted | -$1.3K |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | -$691.7K |
| Depreciation & Amortization | $454 |
| Stock-Based Compensation | $0 |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | $24.5K |
| Change in Working Capital | $224.8K |
| OPERATING CASH FLOW | -$441.9K |
| Capital Expenditure | $441.9K |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | $0 |
| NET CASH FROM INVESTING | $0 |
| Net Debt Issuance | $447.6K |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | $0 |
| NET CASH FROM FINANCING | $449.1K |
| FREE CASH FLOW | $0 |
| Net Change in Cash | $0 |