| Metric | FY 2022 | Prior Q | FY 2021 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $16M | — | — | — | — |
| Op. Income | -$1M | — | — | — | — |
| Gross Margin | 21.4% | — | — | — | — |
| Net Margin | -16.7% | — | — | — | — |
| EPS (Diluted) | $-1.12 | — | — | — | — |
| Free Cash Flow | -$8M | — | — | — | — |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $16M |
| Cost of Revenue | $13M |
| GROSS PROFIT | $3M |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $0 |
| General & Administrative | $0 |
| SG&A Expenses | $5M |
| Other Expenses | $0 |
| Operating Expenses | $5M |
| Cost & Expenses | $18M |
| OPERATING INCOME | -$1M |
| Interest Income | $0 |
| Interest Expense | $2M |
| Other Income/Expenses | -$2M |
| INCOME BEFORE TAX | -$4M |
| Income Tax Expense | -$1M |
| Net Income from Continuing Ops | -$3M |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | -$3M |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | -$3M |
| D&A | $165.1K |
| EBIT | -$1M |
| EBITDA | -$1M |
| EPS | -$1 |
| EPS Diluted | -$1 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | -$3M |
| Depreciation & Amortization | $165.1K |
| Stock-Based Compensation | $209.1K |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | $153.4K |
| Change in Working Capital | -$529.7K |
| OPERATING CASH FLOW | -$3M |
| Capital Expenditure | -$5M |
| Acquisitions (Net) | -$4M |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | $0 |
| NET CASH FROM INVESTING | -$9M |
| Net Debt Issuance | -$4M |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | $0 |
| NET CASH FROM FINANCING | $12M |
| FREE CASH FLOW | -$8M |
| Net Change in Cash | -$413.2K |
| Item | Amount |
|---|---|
| Cash & Equivalents | $572.2K |
| Short-Term Investments | $0 |
| Net Receivables | $4M |
| Inventory | $3M |
| Other Current Assets | $269.5K |
| TOTAL CURRENT ASSETS | $9M |
| PP&E (Net) | $13M |
| Goodwill | $3M |
| Intangible Assets | $0 |
| Long-Term Investments | $782.4K |
| Tax Assets | $1M |
| Other Non-Current Assets | $0 |
| TOTAL NON-CURRENT ASSETS | $18M |
| TOTAL ASSETS | $27M |
| Account Payables | $5M |
| Short-Term Debt | $3M |
| Deferred Revenue | $0 |
| Other Current Liabilities | $700.1K |
| TOTAL CURRENT LIABILITIES | $9M |
| Long-Term Debt | $133.5K |
| Deferred Revenue NC | $0 |
| Deferred Tax Liabilities | $1M |
| Other Non-Current Liabilities | $0 |
| TOTAL NON-CURRENT LIABILITIES | $1M |
| TOTAL LIABILITIES | $10M |
| Common Stock | $4.9K |
| Additional Paid-In Capital | $21M |
| Retained Earnings | -$5M |
| Treasury Stock | $0 |
| Accum. Other Comp. Income | -$177.3K |
| Other Equity | $0 |
| TOTAL STOCKHOLDERS' EQUITY | $16M |
| Minority Interest | $0 |
| TOTAL EQUITY | $16M |
| TOTAL LIABILITIES & EQUITY | $27M |
| Total Debt | $3M |
| Net Debt | $3M |