| Metric | Q4 2020 | Q3 2020 | Q4 2019 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $1M | — | — | — | — |
| Op. Income | -$12M | — | — | — | — |
| Gross Margin | 1.7% | — | — | — | — |
| Net Margin | -771.1% | — | — | — | — |
| EPS (Diluted) | $-2.99 | — | — | — | — |
| Free Cash Flow | -$255.4K | — | — | — | — |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $1M |
| Cost of Revenue | $1M |
| GROSS PROFIT | $23.9K |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $58.4K |
| General & Administrative | $640.5K |
| SG&A Expenses | $698.9K |
| Other Expenses | $11M |
| Operating Expenses | $12M |
| Cost & Expenses | $13M |
| OPERATING INCOME | -$12M |
| Interest Income | $0 |
| Interest Expense | $0 |
| Other Income/Expenses | -$11.6K |
| INCOME BEFORE TAX | -$12M |
| Income Tax Expense | -$18.2K |
| Net Income from Continuing Ops | -$12M |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $1 |
| NET INCOME | -$11M |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | -$11M |
| D&A | $66.2K |
| EBIT | -$12M |
| EBITDA | -$12M |
| EPS | -$3 |
| EPS Diluted | -$3 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | -$11M |
| Depreciation & Amortization | $119.9K |
| Stock-Based Compensation | $0 |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | $10M |
| Change in Working Capital | $293.0K |
| OPERATING CASH FLOW | -$255.4K |
| Capital Expenditure | -$4 |
| Acquisitions (Net) | $5.6K |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | $0 |
| NET CASH FROM INVESTING | $5.6K |
| Net Debt Issuance | $280.5K |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | $0 |
| NET CASH FROM FINANCING | $334.7K |
| FREE CASH FLOW | -$255.4K |
| Net Change in Cash | -$11.9K |
| Item | Amount |
|---|---|
| Cash & Equivalents | $131.2K |
| Short-Term Investments | $0 |
| Net Receivables | $2M |
| Inventory | $0 |
| Other Current Assets | $90.4K |
| TOTAL CURRENT ASSETS | $2M |
| PP&E (Net) | $823.4K |
| Goodwill | $0 |
| Intangible Assets | $26.4K |
| Long-Term Investments | $0 |
| Tax Assets | $0 |
| Other Non-Current Assets | $3M |
| TOTAL NON-CURRENT ASSETS | $4M |
| TOTAL ASSETS | $6M |
| Account Payables | $487.7K |
| Short-Term Debt | $330.4K |
| Deferred Revenue | $67.1K |
| Other Current Liabilities | $2M |
| TOTAL CURRENT LIABILITIES | $6M |
| Long-Term Debt | $154.4K |
| Deferred Revenue NC | $0 |
| Deferred Tax Liabilities | $0 |
| Other Non-Current Liabilities | $0 |
| TOTAL NON-CURRENT LIABILITIES | $287.1K |
| TOTAL LIABILITIES | $6M |
| Common Stock | $28M |
| Additional Paid-In Capital | $2M |
| Retained Earnings | -$23M |
| Treasury Stock | $0 |
| Accum. Other Comp. Income | -$1M |
| Other Equity | -$59.9K |
| TOTAL STOCKHOLDERS' EQUITY | $6M |
| Minority Interest | -$7M |
| TOTAL EQUITY | -$357.9K |
| TOTAL LIABILITIES & EQUITY | $6M |
| Total Debt | $822.0K |
| Net Debt | $690.8K |