| Metric | Q4 2022 | Q3 2022 | Q4 2021 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $0 | $0 | $0 | — | — |
| Op. Income | -$675.9K | -$445.6K | $0 | -51.7% | — |
| EPS (Diluted) | $0.05 | $0.05 | $0.43 | 9.8% | -88.3% |
| Free Cash Flow | -$1M | — | -$959.3K | — | -4.9% |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $0 |
| Cost of Revenue | $0 |
| GROSS PROFIT | $0 |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $0 |
| General & Administrative | $0 |
| SG&A Expenses | $675.9K |
| Other Expenses | $0 |
| Operating Expenses | $675.9K |
| Cost & Expenses | $675.9K |
| OPERATING INCOME | -$675.9K |
| Interest Income | $1M |
| Interest Expense | $0 |
| Other Income/Expenses | $2M |
| INCOME BEFORE TAX | $1M |
| Income Tax Expense | $86.2K |
| Net Income from Continuing Ops | $1M |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | -$890 |
| NET INCOME | $1M |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | $1M |
| D&A | $0 |
| EBIT | $1M |
| EBITDA | $1M |
| EPS | $0 |
| EPS Diluted | $0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | $1M |
| Depreciation & Amortization | $0 |
| Stock-Based Compensation | $0 |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | -$2M |
| Change in Working Capital | $40.1K |
| OPERATING CASH FLOW | -$1M |
| Capital Expenditure | $0 |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | -$51M |
| Sales/Maturities of Investments | $236M |
| Other Investing Activities | $0 |
| NET CASH FROM INVESTING | $184M |
| Net Debt Issuance | $300.0K |
| Common Stock Repurchased | -$184M |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | $0 |
| NET CASH FROM FINANCING | -$184M |
| FREE CASH FLOW | -$1M |
| Net Change in Cash | -$352.0K |
| Item | Amount |
|---|---|
| Cash & Equivalents | $13.7K |
| Short-Term Investments | $0 |
| Net Receivables | $0 |
| Inventory | $0 |
| Other Current Assets | $0 |
| TOTAL CURRENT ASSETS | $13.7K |
| PP&E (Net) | $0 |
| Goodwill | $0 |
| Intangible Assets | $0 |
| Long-Term Investments | $51M |
| Tax Assets | $0 |
| Other Non-Current Assets | $0 |
| TOTAL NON-CURRENT ASSETS | $51M |
| TOTAL ASSETS | $51M |
| Account Payables | $0 |
| Short-Term Debt | $300.0K |
| Deferred Revenue | $0 |
| Other Current Liabilities | $3M |
| TOTAL CURRENT LIABILITIES | $3M |
| Long-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue NC | $0 |
| Deferred Tax Liabilities | $0 |
| Other Non-Current Liabilities | $8M |
| TOTAL NON-CURRENT LIABILITIES | $8M |
| TOTAL LIABILITIES | $11M |
| Common Stock | $50M |
| Additional Paid-In Capital | $0 |
| Retained Earnings | -$10M |
| Treasury Stock | $0 |
| Accum. Other Comp. Income | $0 |
| Other Equity | $0 |
| TOTAL STOCKHOLDERS' EQUITY | $40M |
| Minority Interest | $0 |
| TOTAL EQUITY | $40M |
| TOTAL LIABILITIES & EQUITY | $51M |
| Total Debt | $300.0K |
| Net Debt | $286.3K |