| Metric | Q3 2025 | Q2 2025 | Q3 2024 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $13M | $12M | $12M | 6.3% | 4.5% |
| Op. Income | $556.9K | $92.8K | $87.7K | 499.8% | 535.3% |
| Gross Margin | 49.5% | 48.9% | 45.2% | 0.6pp | 4.3pp |
| Net Margin | 1.7% | -16.6% | 0.6% | 18.3pp | 1.1pp |
| EPS (Diluted) | $0.01 | $-0.07 | $0.00 | 110.8% | 204.3% |
| Free Cash Flow | $3M | $1M | $2M | 182.2% | 43.3% |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $13M |
| Cost of Revenue | $6M |
| GROSS PROFIT | $6M |
| R&D Expenses | $1M |
| Selling & Marketing | $2M |
| General & Administrative | $2M |
| SG&A Expenses | $4M |
| Other Expenses | $267.5K |
| Operating Expenses | $6M |
| Cost & Expenses | $12M |
| OPERATING INCOME | $556.9K |
| Interest Income | $0 |
| Interest Expense | $0 |
| Other Income/Expenses | -$327.0K |
| INCOME BEFORE TAX | $229.9K |
| Income Tax Expense | $13.4K |
| Net Income from Continuing Ops | $216.5K |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | $216.5K |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | $216.5K |
| D&A | $312.0K |
| EBIT | $512.4K |
| EBITDA | $824.4K |
| EPS | $0 |
| EPS Diluted | $0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $13M |
| Cost of Revenue | $6M |
| GROSS PROFIT | $6M |
| R&D Expenses | $1M |
| Selling & Marketing | $2M |
| General & Administrative | $2M |
| SG&A Expenses | $4M |
| Other Expenses | $267.5K |
| Operating Expenses | $6M |
| Cost & Expenses | $12M |
| OPERATING INCOME | $556.9K |
| Interest Income | $0 |
| Interest Expense | $0 |
| Other Income/Expenses | -$327.0K |
| INCOME BEFORE TAX | $229.9K |
| Income Tax Expense | $13.4K |
| Net Income from Continuing Ops | $216.5K |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | $216.5K |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | $216.5K |
| D&A | $312.0K |
| EBIT | $512.4K |
| EBITDA | $824.4K |
| EPS | $0 |
| EPS Diluted | $0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | $216.5K |
| Depreciation & Amortization | $312.0K |
| Stock-Based Compensation | $0 |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | $1M |
| Change in Working Capital | $1M |
| OPERATING CASH FLOW | $3M |
| Capital Expenditure | -$6.2K |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | $0 |
| NET CASH FROM INVESTING | -$6.2K |
| Net Debt Issuance | $0 |
| Common Stock Repurchased | -$703.1K |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | -$28.6K |
| NET CASH FROM FINANCING | -$731.7K |
| FREE CASH FLOW | $3M |
| Net Change in Cash | $2M |
| Item | Amount |
|---|---|
| Cash & Equivalents | $10M |
| Short-Term Investments | $0 |
| Net Receivables | $8M |
| Inventory | $0 |
| Other Current Assets | $1M |
| TOTAL CURRENT ASSETS | $19M |
| PP&E (Net) | $60.1K |
| Goodwill | $16M |
| Intangible Assets | $10M |
| Long-Term Investments | $0 |
| Tax Assets | $0 |
| Other Non-Current Assets | $881 |
| TOTAL NON-CURRENT ASSETS | $26M |
| TOTAL ASSETS | $45M |
| Account Payables | $9M |
| Short-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue | $10M |
| Other Current Liabilities | $6M |
| TOTAL CURRENT LIABILITIES | $25M |
| Long-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue NC | $0 |
| Deferred Tax Liabilities | $0 |
| Other Non-Current Liabilities | $9M |
| TOTAL NON-CURRENT LIABILITIES | $9M |
| TOTAL LIABILITIES | $34M |
| Common Stock | $32.4K |
| Additional Paid-In Capital | $39M |
| Retained Earnings | -$27M |
| Treasury Stock | $0 |
| Accum. Other Comp. Income | -$125.7K |
| Other Equity | $0 |
| TOTAL STOCKHOLDERS' EQUITY | $11M |
| Minority Interest | $0 |
| TOTAL EQUITY | $11M |
| TOTAL LIABILITIES & EQUITY | $45M |
| Total Debt | $0 |
| Net Debt | -$10M |