| Metric | Q3 2025 | Q2 2025 | Q3 2024 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $103M | $104M | $105M | -0.7% | -1.2% |
| Op. Income | $4M | $41M | -$50M | -89.4% | 108.8% |
| Gross Margin | 59.9% | 60.4% | 60.7% | -0.5pp | -0.8pp |
| Net Margin | 2.7% | 29.1% | -41.2% | -26.4pp | 43.9pp |
| EPS (Diluted) | $0.03 | $0.32 | $-0.47 | -90.6% | 106.4% |
| Free Cash Flow | $24M | -$20M | -$19M | 220.4% | 222.6% |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $103M |
| Cost of Revenue | $41M |
| GROSS PROFIT | $62M |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $38M |
| General & Administrative | $19M |
| SG&A Expenses | $57M |
| Other Expenses | $752.0K |
| Operating Expenses | $58M |
| Cost & Expenses | $99M |
| OPERATING INCOME | $4M |
| Interest Income | $0 |
| Interest Expense | $1M |
| Other Income/Expenses | -$915.0K |
| INCOME BEFORE TAX | $3M |
| Income Tax Expense | $704.0K |
| Net Income from Continuing Ops | $3M |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | $3M |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | $3M |
| D&A | $2M |
| EBIT | $5M |
| EBITDA | $7M |
| EPS | $0 |
| EPS Diluted | $0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $103M |
| Cost of Revenue | $41M |
| GROSS PROFIT | $62M |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $38M |
| General & Administrative | $19M |
| SG&A Expenses | $57M |
| Other Expenses | $752.0K |
| Operating Expenses | $58M |
| Cost & Expenses | $99M |
| OPERATING INCOME | $4M |
| Interest Income | $0 |
| Interest Expense | $1M |
| Other Income/Expenses | -$915.0K |
| INCOME BEFORE TAX | $3M |
| Income Tax Expense | $704.0K |
| Net Income from Continuing Ops | $3M |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | $3M |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | $3M |
| D&A | $2M |
| EBIT | $5M |
| EBITDA | $7M |
| EPS | $0 |
| EPS Diluted | $0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | $3M |
| Depreciation & Amortization | $2M |
| Stock-Based Compensation | $3M |
| Deferred Income Tax | -$920.0K |
| Other Non-Cash Items | $191.0K |
| Change in Working Capital | $18M |
| OPERATING CASH FLOW | $25M |
| Capital Expenditure | -$1M |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | $0 |
| NET CASH FROM INVESTING | -$1M |
| Net Debt Issuance | -$11M |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | -$4M |
| NET CASH FROM FINANCING | -$15M |
| FREE CASH FLOW | $24M |
| Net Change in Cash | $7M |
| Item | Amount |
|---|---|
| Cash & Equivalents | $109M |
| Short-Term Investments | $0 |
| Net Receivables | $83M |
| Inventory | $0 |
| Other Current Assets | $43M |
| TOTAL CURRENT ASSETS | $234M |
| PP&E (Net) | $32M |
| Goodwill | $0 |
| Intangible Assets | $0 |
| Long-Term Investments | $0 |
| Tax Assets | $59M |
| Other Non-Current Assets | $28M |
| TOTAL NON-CURRENT ASSETS | $119M |
| TOTAL ASSETS | $353M |
| Account Payables | $5M |
| Short-Term Debt | $8M |
| Deferred Revenue | $207M |
| Other Current Liabilities | $56M |
| TOTAL CURRENT LIABILITIES | $275M |
| Long-Term Debt | $19M |
| Deferred Revenue NC | $0 |
| Deferred Tax Liabilities | $0 |
| Other Non-Current Liabilities | $85M |
| TOTAL NON-CURRENT LIABILITIES | $105M |
| TOTAL LIABILITIES | $380M |
| Common Stock | $9.0K |
| Additional Paid-In Capital | $0 |
| Retained Earnings | -$202M |
| Treasury Stock | $0 |
| Accum. Other Comp. Income | -$6M |
| Other Equity | $181M |
| TOTAL STOCKHOLDERS' EQUITY | -$27M |
| Minority Interest | $0 |
| TOTAL EQUITY | -$27M |
| TOTAL LIABILITIES & EQUITY | $353M |
| Total Debt | $28M |
| Net Debt | -$81M |