| Metric | Q4 2024 | Q3 2024 | Q4 2023 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $0 | $0 | — | — | — |
| Op. Income | -$235.0K | -$11.4K | — | -1963.2% | — |
| EPS (Diluted) | $0.13 | $-0.01 | — | 1400.0% | — |
| Free Cash Flow | -$275.8K | -$21.4K | — | -1189.3% | — |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $0 |
| Cost of Revenue | $0 |
| GROSS PROFIT | $0 |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $0 |
| General & Administrative | $0 |
| SG&A Expenses | $0 |
| Other Expenses | $235.3K |
| Operating Expenses | $235.3K |
| Cost & Expenses | $235.3K |
| OPERATING INCOME | -$235.0K |
| Interest Income | $0 |
| Interest Expense | $0 |
| Other Income/Expenses | $543.0K |
| INCOME BEFORE TAX | $307.8K |
| Income Tax Expense | $0 |
| Net Income from Continuing Ops | $307.8K |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | $307.8K |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | $359.3K |
| D&A | $0 |
| EBIT | -$235.0K |
| EBITDA | -$235.0K |
| EPS | $0 |
| EPS Diluted | $0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | $307.8K |
| Depreciation & Amortization | $0 |
| Stock-Based Compensation | $0 |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | -$583.5K |
| Change in Working Capital | -$48 |
| OPERATING CASH FLOW | -$275.8K |
| Capital Expenditure | $0 |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | -$69.3K |
| NET CASH FROM INVESTING | -$69.3K |
| Net Debt Issuance | -$25.4K |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | $95.5K |
| NET CASH FROM FINANCING | $70.2K |
| FREE CASH FLOW | -$275.8K |
| Net Change in Cash | $392.6K |
| Item | Amount |
|---|---|
| Cash & Equivalents | $392.7K |
| Short-Term Investments | $0 |
| Net Receivables | $0 |
| Inventory | $0 |
| Other Current Assets | $0 |
| TOTAL CURRENT ASSETS | $455.7K |
| PP&E (Net) | $0 |
| Goodwill | $0 |
| Intangible Assets | $0 |
| Long-Term Investments | $58M |
| Tax Assets | $0 |
| Other Non-Current Assets | $0 |
| TOTAL NON-CURRENT ASSETS | $58M |
| TOTAL ASSETS | $59M |
| Account Payables | $0 |
| Short-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue | $0 |
| Other Current Liabilities | $0 |
| TOTAL CURRENT LIABILITIES | $22.5K |
| Long-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue NC | $0 |
| Deferred Tax Liabilities | $0 |
| Other Non-Current Liabilities | $60M |
| TOTAL NON-CURRENT LIABILITIES | $60M |
| TOTAL LIABILITIES | $60M |
| Common Stock | $175 |
| Additional Paid-In Capital | $0 |
| Retained Earnings | -$1M |
| Treasury Stock | $0 |
| Accum. Other Comp. Income | $0 |
| Other Equity | $0 |
| TOTAL STOCKHOLDERS' EQUITY | -$1M |
| Minority Interest | $0 |
| TOTAL EQUITY | -$1M |
| TOTAL LIABILITIES & EQUITY | $59M |
| Total Debt | $0 |
| Net Debt | -$392.7K |