| Metric | Q3 2025 | Q2 2025 | Q3 2024 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $0 | $0 | $0 | — | — |
| Op. Income | -$30M | -$29M | -$22M | -1.7% | -38.6% |
| EPS (Diluted) | $-0.71 | $-0.75 | $-0.09 | 5.3% | -676.0% |
| Free Cash Flow | -$18M | -$25M | -$17M | 29.9% | -6.3% |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $0 |
| Cost of Revenue | $0 |
| GROSS PROFIT | $0 |
| R&D Expenses | $22M |
| Selling & Marketing | $0 |
| General & Administrative | $8M |
| SG&A Expenses | $8M |
| Other Expenses | $0 |
| Operating Expenses | $30M |
| Cost & Expenses | $30M |
| OPERATING INCOME | -$30M |
| Interest Income | $3M |
| Interest Expense | $0 |
| Other Income/Expenses | $3M |
| INCOME BEFORE TAX | -$27M |
| Income Tax Expense | $0 |
| Net Income from Continuing Ops | -$27M |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | -$27M |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | -$27M |
| D&A | $256.0K |
| EBIT | -$27M |
| EBITDA | -$27M |
| EPS | -$1 |
| EPS Diluted | -$1 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | -$27M |
| Depreciation & Amortization | $256.0K |
| Stock-Based Compensation | $5M |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | $771.0K |
| Change in Working Capital | $4M |
| OPERATING CASH FLOW | -$17M |
| Capital Expenditure | -$134.0K |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | -$102M |
| Sales/Maturities of Investments | $45M |
| Other Investing Activities | $0 |
| NET CASH FROM INVESTING | -$57M |
| Net Debt Issuance | $0 |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | $0 |
| NET CASH FROM FINANCING | $271M |
| FREE CASH FLOW | -$18M |
| Net Change in Cash | $196M |
| Item | Amount |
|---|---|
| Cash & Equivalents | $251M |
| Short-Term Investments | $262M |
| Net Receivables | $0 |
| Inventory | $0 |
| Other Current Assets | $8M |
| TOTAL CURRENT ASSETS | $521M |
| PP&E (Net) | $14M |
| Goodwill | $0 |
| Intangible Assets | $0 |
| Long-Term Investments | $0 |
| Tax Assets | $0 |
| Other Non-Current Assets | $1M |
| TOTAL NON-CURRENT ASSETS | $15M |
| TOTAL ASSETS | $535M |
| Account Payables | $3M |
| Short-Term Debt | $2M |
| Deferred Revenue | $0 |
| Other Current Liabilities | $9M |
| TOTAL CURRENT LIABILITIES | $14M |
| Long-Term Debt | $9M |
| Deferred Revenue NC | $0 |
| Deferred Tax Liabilities | $0 |
| Other Non-Current Liabilities | $0 |
| TOTAL NON-CURRENT LIABILITIES | $9M |
| TOTAL LIABILITIES | $24M |
| Common Stock | $48.0K |
| Additional Paid-In Capital | $0 |
| Retained Earnings | -$201M |
| Treasury Stock | $0 |
| Accum. Other Comp. Income | $145.0K |
| Other Equity | $713M |
| TOTAL STOCKHOLDERS' EQUITY | $512M |
| Minority Interest | $0 |
| TOTAL EQUITY | $512M |
| TOTAL LIABILITIES & EQUITY | $535M |
| Total Debt | $12M |
| Net Debt | -$239M |