| Metric | Q4 2024 | Q3 2024 | Q4 2023 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $29.0K | $3.7K | $107.6K | 687.8% | -73.0% |
| Op. Income | -$11M | -$7M | -$5M | -69.6% | -108.5% |
| Gross Margin | 100.0% | 100.0% | 100.0% | 0.0pp | 0.0pp |
| Net Margin | -104227.2% | -345740.5% | -5086.9% | 241513.3pp | -99140.3pp |
| EPS (Diluted) | $-0.42 | $-0.20 | $-0.13 | -110.0% | -223.1% |
| Free Cash Flow | -$13M | -$7M | -$3M | -94.3% | -328.9% |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $29.0K |
| Cost of Revenue | $0 |
| GROSS PROFIT | $29.0K |
| R&D Expenses | $4M |
| Selling & Marketing | $0 |
| General & Administrative | $478.0K |
| SG&A Expenses | $478.0K |
| Other Expenses | $7M |
| Operating Expenses | $11M |
| Cost & Expenses | $11M |
| OPERATING INCOME | -$11M |
| Interest Income | -$7M |
| Interest Expense | $31.6K |
| Other Income/Expenses | -$19M |
| INCOME BEFORE TAX | -$30M |
| Income Tax Expense | $0 |
| Net Income from Continuing Ops | -$30M |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | -$30M |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | -$30M |
| D&A | $475.3K |
| EBIT | -$30M |
| EBITDA | -$30M |
| EPS | -$0 |
| EPS Diluted | -$0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | -$30M |
| Depreciation & Amortization | $461.9K |
| Stock-Based Compensation | $1M |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | $19M |
| Change in Working Capital | $345.3K |
| OPERATING CASH FLOW | -$9M |
| Capital Expenditure | -$4M |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | -$17M |
| NET CASH FROM INVESTING | -$21M |
| Net Debt Issuance | -$46.3K |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | $0 |
| NET CASH FROM FINANCING | $26M |
| FREE CASH FLOW | -$13M |
| Net Change in Cash | -$5M |
| Item | Amount |
|---|---|
| Cash & Equivalents | $37M |
| Short-Term Investments | $17M |
| Net Receivables | $7.3K |
| Inventory | $0 |
| Other Current Assets | $1M |
| TOTAL CURRENT ASSETS | $55M |
| PP&E (Net) | $13M |
| Goodwill | $0 |
| Intangible Assets | $606.7K |
| Long-Term Investments | $0 |
| Tax Assets | $0 |
| Other Non-Current Assets | $107.9K |
| TOTAL NON-CURRENT ASSETS | $14M |
| TOTAL ASSETS | $70M |
| Account Payables | $5M |
| Short-Term Debt | $7M |
| Deferred Revenue | $0 |
| Other Current Liabilities | $36M |
| TOTAL CURRENT LIABILITIES | $48M |
| Long-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue NC | $0 |
| Deferred Tax Liabilities | $0 |
| Other Non-Current Liabilities | $0 |
| TOTAL NON-CURRENT LIABILITIES | $626.6K |
| TOTAL LIABILITIES | $49M |
| Common Stock | $224M |
| Additional Paid-In Capital | $59M |
| Retained Earnings | -$271M |
| Treasury Stock | $0 |
| Accum. Other Comp. Income | -$2M |
| Other Equity | $11M |
| TOTAL STOCKHOLDERS' EQUITY | $21M |
| Minority Interest | $0 |
| TOTAL EQUITY | $21M |
| TOTAL LIABILITIES & EQUITY | $70M |
| Total Debt | $7M |
| Net Debt | -$30M |