| Metric | Q4 2025 | Q3 2025 | Q4 2024 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $17M | $14M | $16M | 17.6% | 3.7% |
| Op. Income | $3M | $2M | $3M | 54.4% | 10.9% |
| Gross Margin | 29.3% | 26.6% | 27.3% | 2.7pp | 2.0pp |
| Net Margin | 7.4% | 10.9% | 16.3% | -3.6pp | -9.0pp |
| EPS (Diluted) | $0.06 | $0.08 | $0.13 | -20.8% | -52.2% |
| Free Cash Flow | $338.0K | $3M | $5M | -87.4% | -93.4% |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $17M |
| Cost of Revenue | $12M |
| GROSS PROFIT | $5M |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $0 |
| General & Administrative | $0 |
| SG&A Expenses | $2M |
| Other Expenses | $0 |
| Operating Expenses | $2M |
| Cost & Expenses | $14M |
| OPERATING INCOME | $3M |
| Interest Income | $335.0K |
| Interest Expense | $0 |
| Other Income/Expenses | $335.0K |
| INCOME BEFORE TAX | $3M |
| Income Tax Expense | $2M |
| Net Income from Continuing Ops | $1M |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | $1M |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | $1M |
| D&A | $460.0K |
| EBIT | $3M |
| EBITDA | $3M |
| EPS | $0 |
| EPS Diluted | $0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $17M |
| Cost of Revenue | $12M |
| GROSS PROFIT | $5M |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $0 |
| General & Administrative | $0 |
| SG&A Expenses | $2M |
| Other Expenses | $0 |
| Operating Expenses | $2M |
| Cost & Expenses | $14M |
| OPERATING INCOME | $3M |
| Interest Income | $335.0K |
| Interest Expense | $0 |
| Other Income/Expenses | $335.0K |
| INCOME BEFORE TAX | $3M |
| Income Tax Expense | $2M |
| Net Income from Continuing Ops | $1M |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | $1M |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | $1M |
| D&A | $460.0K |
| EBIT | $3M |
| EBITDA | $3M |
| EPS | $0 |
| EPS Diluted | $0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | $1M |
| Depreciation & Amortization | $586.0K |
| Stock-Based Compensation | $107.0K |
| Deferred Income Tax | $2M |
| Other Non-Cash Items | -$143.0K |
| Change in Working Capital | -$3M |
| OPERATING CASH FLOW | $969.0K |
| Capital Expenditure | -$631.0K |
| Acquisitions (Net) | $22.0K |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $10M |
| Other Investing Activities | $0 |
| NET CASH FROM INVESTING | $10M |
| Net Debt Issuance | $0 |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | -$2M |
| Other Financing Activities | $0 |
| NET CASH FROM FINANCING | -$2M |
| FREE CASH FLOW | $338.0K |
| Net Change in Cash | $9M |
| Item | Amount |
|---|---|
| Cash & Equivalents | $22M |
| Short-Term Investments | $47M |
| Net Receivables | $13M |
| Inventory | $7M |
| Other Current Assets | $1M |
| TOTAL CURRENT ASSETS | $90M |
| PP&E (Net) | $22M |
| Goodwill | $10M |
| Intangible Assets | $0 |
| Long-Term Investments | $0 |
| Tax Assets | $0 |
| Other Non-Current Assets | $80.0K |
| TOTAL NON-CURRENT ASSETS | $32M |
| TOTAL ASSETS | $122M |
| Account Payables | $3M |
| Short-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue | $0 |
| Other Current Liabilities | $91.0K |
| TOTAL CURRENT LIABILITIES | $9M |
| Long-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue NC | $0 |
| Deferred Tax Liabilities | $5M |
| Other Non-Current Liabilities | $71.0K |
| TOTAL NON-CURRENT LIABILITIES | $6M |
| TOTAL LIABILITIES | $15M |
| Common Stock | $2M |
| Additional Paid-In Capital | $170M |
| Retained Earnings | -$50M |
| Treasury Stock | -$15M |
| Accum. Other Comp. Income | -$665.0K |
| Other Equity | $0 |
| TOTAL STOCKHOLDERS' EQUITY | $107M |
| Minority Interest | $0 |
| TOTAL EQUITY | $107M |
| TOTAL LIABILITIES & EQUITY | $122M |
| Total Debt | $358.0K |
| Net Debt | -$21M |