| Metric | Q1 2022 | Q4 2021 | Q1 2021 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $315.6K | $0 | — | — | — |
| Op. Income | -$9M | -$6M | — | -53.7% | — |
| Gross Margin | -2065.9% | — | — | — | — |
| Net Margin | -3944.2% | — | — | — | — |
| EPS (Diluted) | $-0.38 | $-0.22 | — | -76.5% | — |
| Free Cash Flow | -$7M | -$4M | — | -70.8% | — |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $315.6K |
| Cost of Revenue | $7M |
| GROSS PROFIT | -$7M |
| R&D Expenses | $7M |
| Selling & Marketing | $0 |
| General & Administrative | $3M |
| SG&A Expenses | $3M |
| Other Expenses | -$7M |
| Operating Expenses | $3M |
| Cost & Expenses | $9M |
| OPERATING INCOME | -$9M |
| Interest Income | $2M |
| Interest Expense | $0 |
| Other Income/Expenses | -$3M |
| INCOME BEFORE TAX | -$12M |
| Income Tax Expense | $40.7K |
| Net Income from Continuing Ops | -$12M |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | -$12M |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | -$12M |
| D&A | $42.6K |
| EBIT | -$9M |
| EBITDA | -$9M |
| EPS | -$0 |
| EPS Diluted | -$0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | -$12M |
| Depreciation & Amortization | $94.8K |
| Stock-Based Compensation | $295.9K |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | $4M |
| Change in Working Capital | $1M |
| OPERATING CASH FLOW | -$7M |
| Capital Expenditure | -$13.4K |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | -$954.6K |
| NET CASH FROM INVESTING | -$967.9K |
| Net Debt Issuance | $0 |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | $22.3K |
| NET CASH FROM FINANCING | $22.3K |
| FREE CASH FLOW | -$7M |
| Net Change in Cash | -$8M |