| Metric | Q3 2025 | Q2 2025 | Q3 2024 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $10M | $14M | $22M | -30.2% | -53.4% |
| Op. Income | -$19M | -$22M | -$29M | 10.3% | 33.0% |
| Gross Margin | -8.9% | 16.1% | 39.7% | -25.0pp | -48.7pp |
| Net Margin | -190.2% | -338.7% | -86.4% | 148.5pp | -103.8pp |
| EPS (Diluted) | $-0.09 | $-0.25 | $-0.10 | 63.8% | 9.6% |
| Free Cash Flow | -$11M | -$12M | -$14M | 9.9% | 25.0% |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $10M |
| Cost of Revenue | $11M |
| GROSS PROFIT | -$904.0K |
| R&D Expenses | $13M |
| Selling & Marketing | $0 |
| General & Administrative | $0 |
| SG&A Expenses | $5M |
| Other Expenses | $0 |
| Operating Expenses | $19M |
| Cost & Expenses | $30M |
| OPERATING INCOME | -$19M |
| Interest Income | $0 |
| Interest Expense | $0 |
| Other Income/Expenses | $161.0K |
| INCOME BEFORE TAX | -$19M |
| Income Tax Expense | -$19.0K |
| Net Income from Continuing Ops | -$19M |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | -$19M |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | -$19M |
| D&A | $6M |
| EBIT | -$19M |
| EBITDA | -$14M |
| EPS | -$0 |
| EPS Diluted | -$0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | -$19M |
| Depreciation & Amortization | $6M |
| Stock-Based Compensation | $0 |
| Deferred Income Tax | -$35.0K |
| Other Non-Cash Items | $2M |
| Change in Working Capital | $1M |
| OPERATING CASH FLOW | -$10M |
| Capital Expenditure | -$710.0K |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | $0 |
| NET CASH FROM INVESTING | -$710.0K |
| Net Debt Issuance | -$77.0K |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | $0 |
| NET CASH FROM FINANCING | $608.0K |
| FREE CASH FLOW | -$11M |
| Net Change in Cash | -$11M |
| Item | Amount |
|---|---|
| Cash & Equivalents | $151M |
| Short-Term Investments | $0 |
| Net Receivables | $10M |
| Inventory | $15M |
| Other Current Assets | $4M |
| TOTAL CURRENT ASSETS | $179M |
| PP&E (Net) | $21M |
| Goodwill | $163M |
| Intangible Assets | $58M |
| Long-Term Investments | $9M |
| Tax Assets | $0 |
| Other Non-Current Assets | $572.0K |
| TOTAL NON-CURRENT ASSETS | $251M |
| TOTAL ASSETS | $430M |
| Account Payables | $12M |
| Short-Term Debt | $4M |
| Deferred Revenue | $0 |
| Other Current Liabilities | $0 |
| TOTAL CURRENT LIABILITIES | $23M |
| Long-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue NC | $0 |
| Deferred Tax Liabilities | $371.0K |
| Other Non-Current Liabilities | $32M |
| TOTAL NON-CURRENT LIABILITIES | $37M |
| TOTAL LIABILITIES | $59M |
| Common Stock | $24.0K |
| Additional Paid-In Capital | $841M |
| Retained Earnings | -$470M |
| Treasury Stock | $0 |
| Accum. Other Comp. Income | -$7.0K |
| Other Equity | $0 |
| TOTAL STOCKHOLDERS' EQUITY | $371M |
| Minority Interest | $0 |
| TOTAL EQUITY | $371M |
| TOTAL LIABILITIES & EQUITY | $430M |
| Total Debt | $9M |
| Net Debt | -$142M |