| Metric | Q4 2024 | Q3 2024 | Q4 2023 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $83.5K | $205.8K | $130.2K | -59.4% | -35.8% |
| Op. Income | -$2M | -$1M | -$2M | -80.2% | -24.5% |
| Gross Margin | -1085.4% | 21.2% | -859.0% | -1106.7pp | -226.4pp |
| Net Margin | -5506.1% | -635.7% | -1345.8% | -4870.4pp | -4160.3pp |
| EPS (Diluted) | $-2.80 | $-15.69 | $-3.30 | 82.1% | 15.0% |
| Free Cash Flow | -$2M | -$871.9K | -$1M | -123.0% | -43.3% |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $83.5K |
| Cost of Revenue | $989.8K |
| GROSS PROFIT | -$906.3K |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $0 |
| General & Administrative | $0 |
| SG&A Expenses | $1M |
| Other Expenses | $59.3K |
| Operating Expenses | $1M |
| Cost & Expenses | $2M |
| OPERATING INCOME | -$2M |
| Interest Income | $0 |
| Interest Expense | $253.3K |
| Other Income/Expenses | -$2M |
| INCOME BEFORE TAX | -$5M |
| Income Tax Expense | $0 |
| Net Income from Continuing Ops | -$5M |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | -$5M |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | -$5M |
| D&A | $181.4K |
| EBIT | -$4M |
| EBITDA | -$4M |
| EPS | -$3 |
| EPS Diluted | -$3 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | -$5M |
| Depreciation & Amortization | $181.4K |
| Stock-Based Compensation | $0 |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | $2M |
| Change in Working Capital | $199.7K |
| OPERATING CASH FLOW | -$2M |
| Capital Expenditure | $0 |
| Acquisitions (Net) | $1.0K |
| Purchases of Investments | -$500.0K |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | $0 |
| NET CASH FROM INVESTING | -$565.0K |
| Net Debt Issuance | $1M |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | -$23.9K |
| NET CASH FROM FINANCING | $4M |
| FREE CASH FLOW | -$2M |
| Net Change in Cash | $1M |
| Item | Amount |
|---|---|
| Cash & Equivalents | $323.8K |
| Short-Term Investments | $0 |
| Net Receivables | $34.1K |
| Inventory | $0 |
| Other Current Assets | $1M |
| TOTAL CURRENT ASSETS | $2M |
| PP&E (Net) | $6.6K |
| Goodwill | $1M |
| Intangible Assets | $2M |
| Long-Term Investments | $0 |
| Tax Assets | $0 |
| Other Non-Current Assets | $42.2K |
| TOTAL NON-CURRENT ASSETS | $3M |
| TOTAL ASSETS | $5M |
| Account Payables | $531.8K |
| Short-Term Debt | $828.3K |
| Deferred Revenue | $0 |
| Other Current Liabilities | $139.9K |
| TOTAL CURRENT LIABILITIES | $2M |
| Long-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue NC | $0 |
| Deferred Tax Liabilities | $0 |
| Other Non-Current Liabilities | $0 |
| TOTAL NON-CURRENT LIABILITIES | $0 |
| TOTAL LIABILITIES | $2M |
| Common Stock | $936 |
| Additional Paid-In Capital | $27M |
| Retained Earnings | -$24M |
| Treasury Stock | $0 |
| Accum. Other Comp. Income | $0 |
| Other Equity | $0 |
| TOTAL STOCKHOLDERS' EQUITY | $3M |
| Minority Interest | $0 |
| TOTAL EQUITY | $3M |
| TOTAL LIABILITIES & EQUITY | $5M |
| Total Debt | $828.3K |
| Net Debt | $504.5K |