| Metric | Q1 2026 | Q4 2025 | Q1 2025 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $138.8K | $83.5K | $188.8K | 66.3% | -26.5% |
| Op. Income | -$5M | -$2M | -$2M | -109.2% | -137.6% |
| Gross Margin | 28.0% | -10.6% | 8.1% | 38.6pp | 20.0pp |
| Net Margin | -3210.6% | -5506.1% | -1048.1% | 2295.5pp | -2162.5pp |
| EPS (Diluted) | $-0.69 | $-2.80 | $-1.56 | 75.5% | 55.9% |
| Free Cash Flow | -$1M | -$2M | -$1M | 44.1% | 1.6% |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $138.8K |
| Cost of Revenue | $99.9K |
| GROSS PROFIT | $38.9K |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $0 |
| General & Administrative | $0 |
| SG&A Expenses | $4M |
| Other Expenses | $251.8K |
| Operating Expenses | $5M |
| Cost & Expenses | $5M |
| OPERATING INCOME | -$5M |
| Interest Income | $0 |
| Interest Expense | $276.3K |
| Other Income/Expenses | $182.5K |
| INCOME BEFORE TAX | -$4M |
| Income Tax Expense | $0 |
| Net Income from Continuing Ops | -$4M |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | -$4M |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | -$5M |
| D&A | $206.7K |
| EBIT | -$4M |
| EBITDA | -$4M |
| EPS | -$1 |
| EPS Diluted | -$1 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | -$4M |
| Depreciation & Amortization | $206.7K |
| Stock-Based Compensation | $2M |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | $996.8K |
| Change in Working Capital | $124.3K |
| OPERATING CASH FLOW | -$1M |
| Capital Expenditure | -$81.5K |
| Acquisitions (Net) | -$1M |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | $0 |
| NET CASH FROM INVESTING | -$1M |
| Net Debt Issuance | $1M |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | $64.5K |
| NET CASH FROM FINANCING | $1M |
| FREE CASH FLOW | -$1M |
| Net Change in Cash | -$931.5K |
| Item | Amount |
|---|---|
| Cash & Equivalents | $130.9K |
| Short-Term Investments | $0 |
| Net Receivables | $110.1K |
| Inventory | $0 |
| Other Current Assets | $1M |
| TOTAL CURRENT ASSETS | $2M |
| PP&E (Net) | $3.5K |
| Goodwill | $3M |
| Intangible Assets | $3M |
| Long-Term Investments | $2M |
| Tax Assets | $0 |
| Other Non-Current Assets | $763.7K |
| TOTAL NON-CURRENT ASSETS | $9M |
| TOTAL ASSETS | $11M |
| Account Payables | $1M |
| Short-Term Debt | $760.7K |
| Deferred Revenue | $308.5K |
| Other Current Liabilities | $0 |
| TOTAL CURRENT LIABILITIES | $3M |
| Long-Term Debt | $2M |
| Deferred Revenue NC | $0 |
| Deferred Tax Liabilities | $0 |
| Other Non-Current Liabilities | $0 |
| TOTAL NON-CURRENT LIABILITIES | $2M |
| TOTAL LIABILITIES | $4M |
| Common Stock | $7.7K |
| Additional Paid-In Capital | $46M |
| Retained Earnings | -$39M |
| Treasury Stock | $0 |
| Accum. Other Comp. Income | $0 |
| Other Equity | $0 |
| TOTAL STOCKHOLDERS' EQUITY | $7M |
| Minority Interest | $0 |
| TOTAL EQUITY | $7M |
| TOTAL LIABILITIES & EQUITY | $11M |
| Total Debt | $2M |
| Net Debt | $2M |