| Metric | Q4 2024 | Q3 2024 | Q4 2023 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $0 | $0 | $0 | — | — |
| Op. Income | -$179.2K | -$26.5K | $0 | -575.2% | — |
| EPS (Diluted) | $0.01 | $-0.01 | $-0.02 | 200.0% | 154.3% |
| Free Cash Flow | -$210.6K | -$18.2K | -$4.1K | -1055.7% | -5026.4% |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $0 |
| Cost of Revenue | $0 |
| GROSS PROFIT | $0 |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $0 |
| General & Administrative | $179.2K |
| SG&A Expenses | $179.2K |
| Other Expenses | $0 |
| Operating Expenses | $179.2K |
| Cost & Expenses | $179.2K |
| OPERATING INCOME | -$179.2K |
| Interest Income | $310.9K |
| Interest Expense | $1.1K |
| Other Income/Expenses | $309.8K |
| INCOME BEFORE TAX | $130.7K |
| Income Tax Expense | $61.0K |
| Net Income from Continuing Ops | $69.6K |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | $69.6K |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | $69.6K |
| D&A | $0 |
| EBIT | $131.7K |
| EBITDA | $131.7K |
| EPS | $0 |
| EPS Diluted | $0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | $69.6K |
| Depreciation & Amortization | $0 |
| Stock-Based Compensation | $0 |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | -$305.9K |
| Change in Working Capital | $25.6K |
| OPERATING CASH FLOW | -$210.6K |
| Capital Expenditure | $4 |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | -$69M |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | $0 |
| NET CASH FROM INVESTING | -$69M |
| Net Debt Issuance | -$532.5K |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | $0 |
| NET CASH FROM FINANCING | $70M |
| FREE CASH FLOW | -$210.6K |
| Net Change in Cash | $950.3K |
| Item | Amount |
|---|---|
| Cash & Equivalents | $953.1K |
| Short-Term Investments | $0 |
| Net Receivables | $0 |
| Inventory | $0 |
| Other Current Assets | $0 |
| TOTAL CURRENT ASSETS | $1M |
| PP&E (Net) | $0 |
| Goodwill | $0 |
| Intangible Assets | $0 |
| Long-Term Investments | $69M |
| Tax Assets | $0 |
| Other Non-Current Assets | $0 |
| TOTAL NON-CURRENT ASSETS | $69M |
| TOTAL ASSETS | $70M |
| Account Payables | $0 |
| Short-Term Debt | $11.7K |
| Deferred Revenue | $0 |
| Other Current Liabilities | $0 |
| TOTAL CURRENT LIABILITIES | $445.6K |
| Long-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue NC | $0 |
| Deferred Tax Liabilities | $0 |
| Other Non-Current Liabilities | $2M |
| TOTAL NON-CURRENT LIABILITIES | $2M |
| TOTAL LIABILITIES | $3M |
| Common Stock | $69M |
| Additional Paid-In Capital | $0 |
| Retained Earnings | -$1M |
| Treasury Stock | $0 |
| Accum. Other Comp. Income | $0 |
| Other Equity | $0 |
| TOTAL STOCKHOLDERS' EQUITY | $68M |
| Minority Interest | $0 |
| TOTAL EQUITY | $68M |
| TOTAL LIABILITIES & EQUITY | $70M |
| Total Debt | $11.7K |
| Net Debt | -$941.3K |